Підсумки засідання НКРЗІ від 06 листопада 2018 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Томашенка О.В. у м. Дрогобич Львівської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації ПП «ЕЛІТ ЛАЙН СХІД» в Донецькій олбасті; ТОВ «ДОМІНЕТ» у м. Ірпінь, м. Буча, смт Гостомель, с. Озера, с. Гаврилівка, с. Луб'янка Київської області; Київській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР Ошмяна О.В. в м. Харків; Харківській області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету Давидова А.В. у м. Харків;

- шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Бугая А.І. у смт Чабани, с. Софіївська Борщагівка, с. Петропавлівська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області; Гарника Р.П., Бурлая І.М., Хломова О.Ю. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; ПП «ТУРМЕДІА» у м. Мукачево Закарпатської області, м. Рівне, м. Ужгород; Пентак Л.В. в м. Львів та Львівській області.

Крім того, шість суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «АЛЬЯНСНЕТ»; ТОВ «ХОНГОР»; підприємці: Котова А.В.; Мозола Д.О.; ТОВ «Воля – Кабель»; ТОВ «ВЕЛТОН.ТЕЛЕКОМ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія виключила із Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій дев’ять підприємців: Козловську В.А., Москаленка М.В., Москаленка В.В.,  Захарченка В.В., Анищенко О.В., Паращука Б.Р., Лотоцького А.Г., Лотоцького Ю.Г., Гричанюка Ю.С.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зміною місцезнаходження Комісія переоформила ТОВ «АЛЬЯНСНЕТ» дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області терміном дії до 12.05.2019 та у Дніпропетровській області терміном дії до 09.03.2023.

За заявами ліцензіатів Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України (РЧР):

- ТОВ «ХОМЛІНК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Київській області з 17.02.2019 до 16.02.2024;
- ТОВ «ФАЙВ ГРУП» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області з 29.04.2019 до 28.04.2024;
- ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Тернопільській, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Вінницькій областях з 19.02.2019 до 18.02.2034; у м. Київ та 11 регіонах України з 15.03.2019 до 14.03.2034.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування РЧР України, відповідно до пункту 1 частини другої та частини четвертої статті 45 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія анулювала ТОВ «ЗАХІДНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» дозвіл на експлуатацію РЕЗ.

Окрім того, відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.5 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, на підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування РЧР, Комісія перенесла ПрАТ «ДАТАГРУП» терміни початку користування та повного освоєння РЧР без зміни термінів дії ліцензії.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), розглянувши заяви ПП «Одеський центр охорони праці» та ТОВ «Смарт Трейдінг Груп» щодо визначення можливості застосування конкретних типів РЕЗ на території України, Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів РЕЗ: автомобільного радіолокаційного пристрою моделі DNSRR003 (виробництва Японії); квадрокоптера з обладнанням радіодоступу, GPS-приймачем та неспеціалізованим обладнанням телеметрії та дистанційного керування моделі WM334R та пульта дистанційного керування квадрокоптером, GPS-приймачем та обладнанням телеметрії і дистанційного керування моделі GL300N (виробництва Китаю).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявою ПАТ «Укртелеком» скорочений номер 1598 для організації служби соціального спрямування «інформаційно-довідкова послуга Державної прикордонної служби України» на території України (замовник послуги Адміністрація Державної прикордонної служби України).

Комісія переоформила ПАТ «Укртелеком» два дозволи на використання наступного номерного ресурсу:

- у зв’язку з виникненням в оператора потреби у зміні нумерації при переході з аналогового фрагмента нумерації в цифровий - у м. Маріуполь Донецької області ємністю 3 000 номерів;
- у зв’язку з виникненням в оператора потреб у зміні обсягу номерного ресурсу - на території м. Донецьк та Донецької області загальною ємністю 1 204 312 номерів.

У зв’язку з ненадходженням від заявника доопрацьованих документів протягом 30 робочих днів з дати відправлення повідомлення Комісія відмовила ПрАТ «КИЇВСТАР» у виділені скороченого номера 1501 для організації служби «довідково-інформаційна служба» для використання у мережі фіксованого телефонного зв’язку на території місцевої телефонної мережі м. Одеса.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Комісія схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Порядку маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі загального користування України». Це рішення в установленому законодавством порядку буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Відповідно до частини другої статті 14, частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», з урахуванням Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 червня 2006 року № 815, Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою» і встановила, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до проекту акта та проекту аналізу регуляторного впливу до нього прийматимуться з дня їх оприлюднення до 10.12.2018.