Підсумки засідання НКРЗІ від 16 жовтня 2018 року

Шість суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- три оператора: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Пушкаря Д.І. та Пушкаря М.І. у м. Одеса, Лиманському районі Одеської області; для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації підприємця Грушко С.Д. у Закарпатській області;

- три провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «СІТІЛАН» у м. Київ; підприємців: Кацімона В.В. у Тернопільській області та Каніщева П.І. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області.

Крім того, ТОВ «РЕГІОН+» повідомило Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за заявою підприємця Кузьменко Г.М., Комісія виключила її з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

НКРЗІ прийняла рішення про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, Комісія прийняла рішення щодо внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку про ТОВ «ЄВРОПОШТА» для приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень на території м.Київ, Львівській області, м. Львів, Закарпатській області, м. Ужгород,Дніпропетровській області,м. Дніпро, Чернівецькій області, м. Чернівці, Харківській області, м. Харків, Одеській області, м. Одеса, Херсонській області, м. Херсон, Миколаївській області, м.Миколаїв, Вінницькій області, м.Вінниця, Полтавській області, м. Полтава, Запорізькій області, м. Запоріжжя, Рівненській області, м. Рівне, Тернопільській області, м. Тернопіль.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявою ДП «МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ» Комісія видала ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Донецької області строком на 5 років, з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7 за Версією 3.0.

Також, за заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ продовжила строк дії трьох ліцензій:

- ПрАТ «ДАТАГРУП» - на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Черкаси та Черкаської області з 30.01.2019 по 29.01.2024;
- ТОВ «Телекомпанія Енергія» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Вараш Рівненської області з 09.02.2019 по 08.02.2024 та підприємцю Сніцару О.А. на території м. Покровськ Донецької області з 04.03.2019 по 03.03.2024.

Цим же рішенням за заявою ліцензіата Комісія анулювала  ТОВ «НВП-Коннект» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Лубни Полтавської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

У зв’язку зі зміною місця проживання та у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот НКРЗІ прийняла рішення переоформити підприємцю Грачову С.О. ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській області терміном дії до 14.10.2019.

За заявами ліцензіатів Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом:

- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) ТОВ «Українська телекомунікаційна група» у Черкаській області з 05.02.2019 до 04.02.2024;
- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території 27 регіонів України: ТОВ «НОРМАТЕК, ІНК.» з 19.03.2019 до 18.03.2024 та Спільному українсько – німецькому підприємству «Інфоком» у формі ТОВ з 04.03.2019 до 03.03.2024.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, Комісія відмовила ТОВ Телерадіокомпанії «Кабельні телевізійні мережі» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Кіровоградської області.

У зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимоги підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом) Комісія відмовила ТОВ «КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Донецької, Львівської та Одеської областей.

За заявами ліцензіатів Комісія анулювала три ліцензії:

- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): підприємцю Подобєд Г.М. на території Дніпропетровської області та ТОВ «ЗАХІДНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» на території Тернопільської області;
- на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) - Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на території Донецької області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог пункту 3.7 Ліцензійних умов (при виникненні підстав для переоформлення ліцензії, протягом 30 робочих днів ліцензіатом не подано заяву про переоформлення ліцензії), Комісія відмовила ТОВ «УкрВеб» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Херсонської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про радіообладнання для дистанційного догляду за дитиною виробництва Італії та надала виробнику код реєстраційного номера, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Крім того, відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, розглянувши заяви ТОВ «Підприємство з іноземними інвестиціями «АСБІС-УКРАЇНА» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, Комісія визнала можливим застосування двох заявлених типів радіообладнання на території України виробництва «Apple Distribution International», Ірландія.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статей 18, 32, 39 Закону України «Про телекомунікації», пункту 5 розділу I Порядку надання послуг із перенесення абонентських номерів, затвердженого рішенням НКРЗІ від 31 липня 2015 року № 394, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2015 року за № 1019/27464, Комісія прийняла рішення визначити 01 травня 2019 року строком початку впровадження послуг із перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах рухомого (мобільного) зв’язку,  включаючи створення локальних баз даних операторів телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, та до 01 лютого 2019 року - їх підключення до централізованої бази даних. Це рішення в установленому законодавством порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Розглянувши надісланий проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі», та відповідно до пункту 4 частини першої статті 10 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», Комісія погодила даний проект наказу без зауважень.