Підсумки засідання НКРЗІ від 09 жовтня 2018 року

17 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- одного оператора: підприємця Нестерчука О.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету на території Рівненської області;

- 16 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Запарнюк О.О., Запарнюка В.О., Новака А.В. та Степанова М.В. на території м. Чернівці; підприємців Артющенка О.С. та Мєшкова А.В. на території Луганської та Харківської областей; підприємця Мозолу Д.О. на території м. Городок Городоцького району Львівської області; підприємця Горбового А.Б. на території Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської та Закарпатської областей; підприємця Лазара В.О. на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Івано-Франківської областей; ТОВ «ГІГАБІТ ДЖІПІ» на території м. Запоріжжя та Запорізької області; ТОВ «ТЕЛЕКОМ ІНДАСТРІАЛ» та підприємця Гавриша В.М. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємця Желновача С.В. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємця Афанасова О.О. на території м. Олександрія Кіровоградської області; Кіровоградська область; підприємця Носкова Ю.А. на території Харківської області; підприємця Гребеняк І.В. на території м. Стрий, м. Дрогобич, с.с. Грабовець, Дуліби, Нежухів, Добрівляни, Стрийського району Львівської області.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємець Масло Л.Б., ТОВ «АНТАРЕС», ТОВ «ФАЙБЕРЛІНК», приватне підприємство «НЕМІ» та ТОВ «Майтелеком».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, за заявою суб’єкта господарювання, НКРЗІ виключила підприємця Шарапова О.Ю. з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявами ліцензіатів НКРЗІ продовжила термін дії чотирьох ліцензій:

- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Херсонській області: підприємцю Лебідь В. з 23.03.2019 по 22.03.2024 та ПП «А.С.» з 10.02.2019 по 09.02.2024;
- на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби): ПрАТ «Київстар» у м. Київ, Київській, Львівській, Волинській, Черкаській, Чернігівській областях з 30.01.2019 по 29.01.2034 та ліцензію у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій областях з 30.01.2019 по 29.01.2034.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронним засобом (РЕЗ), що зазначений у плані освоєння радіочастотного ресурсу України, з іншими РЕЗ, відповідно до пункту 2 частини п’ятої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія відмовила ТОВ «ТК «АЛЬФА ІР» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Донецької області.

За заявою ПрАТ «ФАРЛЕП – ІНВЕСТ» Комісія анулювала ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі РЕЗ та ВП) та розглянувши заяви ТОВ «CЕТЕКО» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування чотирьох заявлених типів РЕЗ на території України (обладнання радіодоступу стандарту IEEE 802.11 a/b/g/n/ac).

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ переоформила за заявами суб’єктів господарювання шість дозволів на використання номерного ресурсу у зв’язку з продовженням строку дії ліцензії:

- ТОВ «ДАТАЛАЙН» - дозволи на використання номерного ресурсу: ємністю 100 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;
- ПрАТ «ДАТАГРУП» - дозвіл на використання коду оператора 23 послуги вибору альтернативного маршруту міжміського та міжнародного фіксованого телефонного зв’язку  на території України;
- ТОВ Будівельно-монтажне підприємство «ВОЛСБУД» - три дозволи на використання номерного ресурсу: ємністю 11000 номерів та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса.

Цим же рішенням, за заявою оператора Комісія вилучила у ТОВ «лайфселл» скорочений номер 1540 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «центр звернень громадян» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 63, 73, 93 на території міст, селищ міського типу, сільських районів Одеської області.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статей 18, 57 та 66 Закону України «Про телекомунікації» Комісія прийняла рішення унести зміни до Розрахункових такс за послуги пропуску трафіку до телекомунікаційних мереж операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках послуг пропуску трафіку, затверджених рішенням НКРЗІ від 30 серпня 2016 року № 456, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2016 року за № 1280/29410, виклавши їх у новій редакції, та подати дане рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Рішення набирає чинності з 01 січня 2019 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України, Комісія схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку електронного урядування у сфері зв’язку та інформатизації» та вирішила направити його на погодження до заінтересованих органів.

Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Комісія визначила Перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у 2019 році.