Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


У рамках діяльності REWG експерти країн Східного партнерства працюють на проектом дорожньої карти

27-28 вересня 2018 року у м. Вільнюс (Литовська Республіка) відбулося 5-те засідання Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG) Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства.

Метою 5-го засідання REWG було обговорення Звіту за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Звіт), що був представлений міжнародними експертами, відповідальними за проведення Дослідження, та результатів представлення Звіту в кожній із країн Східного партнерства.

Одним із основних питань для обговорення у ході засідання також було питання розгляду проекту дорожньої карти щодо зниження тарифів на послуги роумінгу, реалізація якої має привести до укладання регіональної угоди з питань роумінгу між країнами СхП до кінця 2020 року (далі – дорожня карта), додаткові заходи/завдання, які мають бути виконані у рамках підготовки та подальшої імплементації дорожньої карти.

Рішення про підготовку вказаної дорожньої карти було прийнято у ході Десятого раунду неформального міністерського діалогу Східного партнерства (21.06.2018, Республіка Білорусь) за участі представників міністерств з питань цифрової економіки країн Східного партнерства та високопосадовців Європейської Комісії. Одним з основних питань для обговорення у ході заходу були подальші кроки щодо зниження тарифів на послуги роумінгу в регіоні СхП. Зазначена дорожня карта розробляється на основі рекомендацій за результатами проведеного Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства, які викладені у Звіті.

У рамках заходу, також було проведено спеціальну зустріч членів групи з послами країн СхП в Литовський Республіці, за участі Заступника Міністра закордонних справ Литовської Республіки та Посла з особливих доручень, координатора з питань ініціативи ЄС “Східне партнерство”, яка відбулася 27 вересня 2018 року.

Метою зустрічі було представлення діяльності REWG, інформування про домовленості, що були досягнуті у ході Десятого раунду неформального міністерського діалогу Східного партнерства, зокрема щодо підготовки проекту дорожньої карти, а також про подальші плани та кроки стосовно її підготовки.

За результатами обговорень, членами REWG було попередньо погоджено проект дорожньої карти, а також досягнуто домовленості про продовження роботи над документом у робочому порядку і його подальше представлення на розгляд та схвалення членами Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства на наступному пленарному засіданні, проведення якого заплановане на листопад цього року.


Представлено Звіт за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства

Досягнуто прогресу щодо зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України