Підсумки засідання НКРЗІ від 02 жовтня 2018 року

19 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

  • два оператори: підприємця Часника О.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету на території Одеської області; підприємця Пушкаря В.О. для надання послуг доступу до Інтернету; технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж на території м. Одеса;
  • 17 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Якуша А.М. на території м. Київ; підприємців Коломійця С.Т., Коломієць О.В., Коломійця В.С., Пустовойтову О.П., Безбородова Ю.М. на території України; підприємців Харламова О.В., Козлова О.Л., Комашка В.В., Дубенко М.М., Завадську І.Ю., Савчука О.М., Дудника М.А., Забару О.М., Надточія В.М. на території Київської та Черкаської областей; підприємця Сигидюка Т.М. на території Дніпропетровської області та підприємця Калиневич Г.Р. на території Львівської області.

Крім того, 13 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН», підприємець Герасимець А.А., ТОВ «АЙПОРТ», підприємці Осипенко С.О., Боцвін Д.В., Бакаєв Д.В., Шадура С.В., Паутов Ю.В., Снарова С.В., Манзюк Д.Д., ТОВ «ФОБОСС-ТЕЛЕКОМ», підприємець Овсієнко Є.О. та ТОВ «Саттелеком».

НКРЗІ прийняла рішення про ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв’язок», підпункту 30 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1067, Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, Комісія прийняла рішення щодо внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку про:

- ТОВ «ЄВРО-УКРПОШТА» для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробка та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Ірландія, Греція, Португалія, Іспанія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр, Болгарія, Румунія, Хорватія; країн Близького Сходу, а саме: Ізраїль, Туреччина, Єгипет, Сирія;

- ТОВ «СКАЙ ЛОГІСТИКА» для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, крім території, визначеної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання Комісія видала п’ять ліцензій на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій строком на 5 років:

- на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: ТОВ «СІЛЬВЕР ТЕЛЕКОМ» – на території м. Київ; ТОВ «ІНФОМІР» – на території м. Одеса та Одеської області;

-  на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж ТОВ «Файберхоум» на території м. Ужгород Закарпатської області;

- на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: споживчому товариству «Міські інформаційні системи» на території м. Львів строком на 5 років та ТОВ «ЄВРОТРАНСТЕЛЕКОМ» на території м. Київ та Київської області.

Також, за заявами суб’єктів господарювання НКРЗІ продовжила строк дії двох ліцензій:

- ПрАТ «ДАТАГРУП» – на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Вінницької області з 20.01.2019 по 19.01.2024;

- ТОВ «ШТОРМ-ТЕЛ» – на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Кіровоградської області з 24.01.2019 по 23.01.2024.

У зв’язку з ненаданням заявником документів, що підтверджують внесення плати за продовження строку дії ліцензії, Комісія, відповідно до частини третьої статті 48 Закону України «Про телекомунікації» скасувала пункт 2.2 рішення НКРЗІ від 24.07.2018 № 379 щодо продовження строку дії ліцензії, виданої ТОВ «СІЛЬВЕР ТЕЛЕКОМ» на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об'єктів) з правом створення власної мережі з ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Київ, м. Житомир та Житомирської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявам суб’єктів господарювання НКРЗІ видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) строком на 5 років:

  • ТОВ «СкайТел ЮА» – на території Вінницької області;
  • Державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – на території Київської області.

Цим же рішенням, за заявами суб’єктів господарювання, Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації):

  • підприємцю Жишку О.Г. – з 23.02.2019 по 22.02.2024 на території Миколаївської області;
  • підприємцю Галамаю А.І. – з 14.01.2019 по 13.01.2024 на території Львівської області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявниками для отримання ліцензій, НКРЗІ відмовила ТОВ «МЕГАПРОСТІР» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської області.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, та звернень суб’єктів господарювання, Комісія прийняла рішення про перенесення термінів початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни термінів дії ліцензій ТОВ «РАДІО НЕТВОРК» та ТОВ «ВСЕСВІТ ОНЛАЙН».

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про пристрій радіокерований типу «квадрокоптер» т.м. SwellPro моделі Splash Drone 3 Auto (виробник «СвеллПро Текнолоджіз Ко., Лтд», Китай).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, а також розглянувши заяви ТОВ «Флай Технолоджи», ТОВ «Самсунг Електронікс Україна Компані» та ТОВ «Хуавей Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування п’яти заявлених типів РЕЗ на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту нормативно-правового акту

Розглянувши проект наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку», Комісія не погодила його у зв’язку із зауваженнями та пропозиціями до нього.