Підсумки засідання НКРЗІ від 18 вересня 2018 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на 11 позицій. Комісія видала одну та продовжила строк дії двох ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, також видала одну та продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України. Ці та інші рішення прийнято на засіданні НКРЗІ 18 вересня 2018 року.

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • три оператори: ФОП Лісовського С.Ф. для надання послуг доступу до Інтернету на території Старокостянтинівського району Хмельницької області; ФОП Федорченко К.П. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету; надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території Київської та Житомирської областей; ФОП Тельвак Г.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж; надання послуг доступу до Інтернету на території м. Одеса;
 • вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ФОП Кубанську Т.В. на території м. Київ, м. Буча та м. Ірпінь Київської області, м. Бердичів Житомирської області; ФОП Давиденка О.Ю. на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Харківської, Сумської, Івано-Франківської областей; ФОП Земляну О.П. на території м. Новомосковськ Дніпропетровської області; Дніпропетровська область; ФОП Сливу О.В. на території м. Чернівці; фізичних осіб-підприємців Котенка Д.М. та Черткова К.Ю. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; а також фізичних осіб-підприємців Дворецького Є.Ф. та Білоусова Є.І. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ФОП Фітісов О.І., ТОВ Телерадіокомпанія «Кабельні телевізійні мережі», ТОВ «Телерадіокомпанія «Кабельні телевізійні мережі плюс», ТОВ «Українське медіа агентство», ПП телерадіокомпанія «ТЕКС», ТОВ «Лілія», ФОП Щербаков Д.С. та ТОВ «Гусятинське кабельне телебачення «САТЕЛІТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, Комісія за заявою суб’єкта господарювання виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій ФОП Звєрєва А.Б.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «АСТАРТА-ЗВ’ЯЗОК» ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Миколаїв та Миколаївської області строком на 5 років (з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7).

НКРЗІ продовжила строк дії двох ліцензій:

 • ПАТ «ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» – ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області з 16.01.2019 по 15.01.2024;
 • ТОВ «Комерційне підприємство «ІНТЕРТЕЛЕКОМ» – ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Конотоп Сумської області з 24.02.2019 по 23.02.2024.

Цим же рішенням за заявою ліцензіата Комісія видала ТОВ «Компанія «Конфіденційні телекомунікації України» копію ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ для провайдера телекомунікацій ТОВ «ТЕЛЕСЕТЬ» на території м. Київ.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону України «Про телекомунікації» та пункту 1.20 Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку: місцевого, міжміського, міжнародного, затверджених рішенням НКРЗ від 10.12.2009 № 1789 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13.01.2010 за № 19/17314, НКРЗІ відмовила ТОВ «ІНФОМІР» у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Одеса та Одеської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» ліцензію на додаткову смугу радіочастот на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) строком на 5 років на території Дніпропетровської області.

Цим же рішенням Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • ТОВ «ІМК» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 20.01.2019 по 19.01.2024 на території Київської області та м. Київ;
 • Приватному підприємству «Евронет» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 23.02.2019 по 22.02.2024 на території Полтавської області;
 • ТОВ «СМЗ» – ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для цифрового ультракороткохвильового радіозв’язку (радіозв’язок фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) з 26.01.2019 по 25.01.2024 на території м. Київ.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами, що зазначені у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляються, з іншими РЕЗ, НКРЗІ відмовила ФОП Деркачу Р.А. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах частот загального користування

Відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (Реєстр РЕЗ та ВП), НКРЗІ внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про два типи радіообладнання: дрон TYPHOON з пультом дистанційного керування (виробник «Юнік Єуроп ГмбХ», Німеччина) та квадрокоптер (Breeze) Flying Camera (виробник «Юнік Єуроп ГмбХ», Німеччина).

Відповідно до статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Положення про порядок і форму ведення Реєстру РЕЗ та ВП, а також розглянувши заяву ПрАТ «ДАТАГРУП» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування одного типу РЕЗ на території України.

НКРЗІ прийняла рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Комісія прийняла рішення переоформити дев’ять дозволів на використання номерного ресурсу:

 • ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (два дозволи): дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 5 000 номерів у м. Горішні Плавні Полтавської області; дозвіл на використання номерного ресурсу (код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Горішні Плавні Полтавської області;
 • Державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (два дозволи): дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у м. Київ та Міжнародному аеропорту «Бориспіль»; дозвіл на використання номерного ресурсу (код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Київ;
 • ТОВ «БАЗІС» (два дозволи): дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у м. Київ; дозвіл на використання номерного ресурсу (код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Київ;
 • ТОВ «ІНФОМІР» (два дозволи): дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1 000 номерів у м. Одеса; дозвіл на використання номерного ресурсу (код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Одеса;
 • ТОВ «ВЕЛТОН. ТЕЛЕКОМ» – дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 12 000 номерів у м. Полтава.

Цим же рішенням НКРЗІ вилучила у ТОВ «ВЕЛТОН. ТЕЛЕКОМ» номерний ресурс загальною ємністю 13 000 номерів у м. Кременчук Полтавської області та номерний ресурс (код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Кременчук Полтавської області.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія прийняла рішення про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги та визнання таким, що втратило чинність рішення НКРЗІ від 28 листопада 2017 року № 606.

НКРЗІ прийняла рішення про затвердження висновку стосовно висловлення позиції щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміну «особа з інвалідністю» та похідних від нього».