Представлено Звіт за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства

23 серпня 2018 року в НКРЗІ відбулася презентація Звіту за результатами проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження) та обговорення його основних рекомендацій.

Участь у заході взяли понад 30 експертів, що представляли операторів телекомунікацій, Асоціацію «Телас», Комітет з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України, Адміністрацію Президента України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, державні органів (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство закордонних справ України, Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Антимонопольний комітет України), Представництво ЄС в Україні та інші.

У ході заходу було представлено процес практичної імплементації Ініціативи стосовно створення «об’єднаного комерційного поля» послуг рухомого (мобільного) зв’язку («спільного простору міжнародного роумінгу») у країнах Східного партнерства (далі – СхП) та країнах-членах ЄС, зокрема і у розрізі участі НКРЗІ у цьому процесі, основні аспекти Дослідження та рекомендації для України, що були представлені міжнародними експертами, відповідальними за проведення Дослідження, а також відбулося обговорення у форматі круглого столу.

Представлення та обговорення Звіту за результатами проведення Дослідження було однією із домовленостей, досягнутих членами Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG). У подальшому, на виконання домовленостей, досягнутих у ході Десятого раунду неформального міністерського діалогу Східного партнерства, членами REWG буде розроблено проект дорожньої карти для країн СхП щодо зниження тарифів на послуги роумінгу, реалізація якої має привести до укладання регіональної угоди з питань роумінгу між країнами СхП до кінця 2020 року. Зазначена дорожня карта має бути розроблена на основі рекомендацій, що відображені у Звіті, та затверджена на рівні міністрів з питань цифрової економіки країн СхП до кінця 2018 року.

Довідково. Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства проводилося в рамках Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG) та за участі міжнародних експертів (Study Team).

За результатами проведення Дослідження підготовлено відповідний Звіт, який схвалений Європейською Комісією. Це – перший етап реалізації Ініціативи щодо створення «об’єднаного комерційного поля» послуг рухомого (мобільного) зв’язку («спільного простору міжнародного роумінгу») у країнах Східного партнерства (далі – СхП) та країнах-членах ЄС.

Вказаний Звіт містить загальний огляд ринків міжнародного роумінгу та законодавчої бази в країнах СхП, та, окрім іншого, рекомендації щодо впровадження гармонізованого підходу та зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП.

За результатами Дослідження країнам СхП рекомендовано розробити та внести низку законодавчих змін стосовно надання повноважень регуляторному органу з регулювання послуги роумінгу, моделі регулювання, яка дозволить збалансувати інтереси як споживачів, так і операторів та гармонізуватися в майбутньому з існуючою моделлю регулювання роумінгу в ЄС («Roam Like At Home»).

У Дослідженні вартість термінації трафіку у кожній країні зазначається як важливий компонент загальної вартості роумінгу. Нагадаємо, що НКРЗІ на початку 2017 року встановлено верхній рівень розрахункових такс у розмірі 0,10 €/хв за послуги пропуску вхідного міжнародного трафіку голосової телефонії до телекоммереж операторів з ІРП на ринках послуг пропуску трафіку.

Окрім того, Дослідження підтвердило доцільність укладання регіональної угоди щодо зменшення тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП, яка зобов’яже країни одночасно знизити тарифи на послуги міжнародного роумінгу.


Досягнуто прогресу щодо зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України