Підсумки засідання НКРЗІ від 28 серпня 2018 року

Вісім суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- двох операторів: для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету підприємців: Йонаш М.І. на території Закарпатської та Івано-Франківської областей; Дубровіна Л.В. у м.м. Харків, Мерефа Харківської області;

- шість провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Когута О.О. на території Запорізької області; Верещинську І.В. у м. Київ, с.с. Гатне, Крюківщіна, СофіЇвська Борщагівка та смт Новосілки Києво-Святошинського району Київської області; Пелешок Р.І. у Львівській, Волинській та Закарпатській областях; Шумило В.В. та Каплана В.О. у м. м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; Бобиляк Г.М. у Львівській області.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Григоржевська О.П.; Поздеєв Є.О.; Пиріжок О.А.; Пиріжок М.І.; ПрАТ «Фарлеп-Інвест»; ТОВ «ТАТ ГРУП»; ТОВ «КРИСТАЛ ТЕЛЕКОМ»; ТОВ «ГІПЕРНЕТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій двох підприємців Мазія Д.А. та Полятикіна О.О.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами ліцензіатів Комісія видала: три ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «РУБІНТЕЛЕКОМ» на території м. Нова Каховка Херсонської області; ТОВ «НАУКОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ХОУМ-НЕТ» на території м. м. Вінниця, Жмеринка, Козятин, Бар Вінницької області; ТОВ «РЕКПЛЕЙС» на території м. Київ; ДП «ЛЬВІВВУГІЛЛЯ» - ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Львівської області строком на 5 років.

Комісія видала ТОВ «лайфселл» копію ліцензії на надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території України для провайдера телекомунікацій ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» на території України без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку.

Комісія продовжила строк дії чотирьох ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «МТКнет» на території м. Чернівці з 15.01.2019 по 14.01.2024; ТОВ «В.О.К.С.» на території м. Київ з 15.01.2019 по 14.01.2024; підприємцям: Коваленку Р.О. на території м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області з 21.01.2019 по 20.01.2024; Панчуку Є.В. на території м. Буча Київської області з 16.01.2019 по 15.01.2024.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала дві ліцензії строком на 5 років: підприємцям: Ошмяну О.В. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області; Чорногоду О.В. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Хмельницькій області.

За заявами підприємців Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Полтавській області: Аватору М.М. з 03.02.2019 по 02.02.2024 та Ковтуну О.О. з 06.02.2019 по 05.02.2024.

Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (у зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії) Комісія відмовила ТОВ «Кристал Телеком» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія надала «ЗТЄ Корпорейшн» АТ, Китай, код реєстраційного номера виробника, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія прийняла рішення щодо виділення чотирьох скорочених номерів зі строком задіяння 1 рік:

- ТОВ «лайфселл»: скороченого номера 1588 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «інформаційна-довідкова послуга» на території м. Кременчук Полтавської області (замовник - Департамент «Центр надання адміністративних послуг у м. Кременчуці»); скороченого номера 1640 для організації замовної служби «Ритуальна служба» на території м. Харків (замовник - комунальне підприємство «РИТУАЛ» Харківської міської ради);
- ПрАТ «КИЇВСТАР» та ПрАТ «ВФ УКРАЇНА»: скороченого номера 1501 для організації замовної служби «довідково-інформаційна служба» на території м. Одеса (замовник -ТОВ «Керуюча компанія «Суворовський»);
- ПрАТ «ВФ УКРАЇНА»: скороченого номера 1562 для організації замовної служби «диспетчерська служба» на території м. Харків (замовник - КП «Міській інформаційний центр»).

Комісія переоформила 11 дозволів на використання номерного ресурсу:

- ПрАТ «КИЇВСТАР» у зв’язку із продовженням терміну задіяння номерного ресурсу - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Макіївка Донецької області;
- ПрАТ «ДАТАГРУП» у зв’язку з продовженням строку дії ліцензії - 10 дозволів на використання номерного ресурсу: загальною ємністю 77300  номерів у м. Київ; ємністю 2000 номерів у м. Бориспіль, ємністю 1000 номерів у м. Бровари Київської області; три коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 та два коди транзитних пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; два коди кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м.м. Бориспіль та Бровари Київської області.

За заявою ТОВ «АВАТОР ІСП» Комісія вилучила номерний ресурс у Полтавській області ємністю: 600 номерів у с. Яреськи Шишацького району; 500 номерів у м. Семенівка; 1000 номерів у с. Білики Кобеляцького району.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту нормативно-правового акту

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 6 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», частини першої статті 16 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та, враховуючи звернення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР), Комісія затвердила Стратегічний план розвитку УДЦР на 2019-2023 роки та 2019-2028 роки та визнала таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 14.04.2015 № 211 «Про затвердження Стратегічного плану розвитку Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» на 2015-2019, 2015-2024 роки.