Підсумки засідання НКРЗІ від 21 серпня 2018 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: ТОВ «СТРУКТУРОВАНІ КАБЕЛЬНІ МЕРЕЖІ «Україна» для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Харківській області; ТОВ «СКАЙНЕТ АЙ ТІ» та ТОВ «АЙ ТІ ЦІФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Ізмаїл Одеської області; с.с. Броска, Матроска, Ларжанка, Стара Некрасівка, Нова Некрасівка, Сафьяні, Утконосівка Ізмаїльського району Одеської області; підприємців: Родного О.А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж. надання послуг доступу до Інтернету у м. Часів Яр, Бахмутському районі, Донецькоїа області та Савченка О.А. у м. Київ, Київській області;

- вісім провайдерів: для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців: Зубко О.Ю. у м.м. Суми, Тростянець Сумської області, Сумському районі та Тростянецькому районі Сумської області; Клещова О.О. та Патієвського Д.К. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; Талалая О.П. у м. Маріуполь Донецької області; Білька А.С., Верховода О.В. та Савощенка С.Г. у м. Старобільск Луганської області; Старобільському районі Луганської області; ТОВ «Ю ТЕЛЕКОМ» на території України.

Крім того, 15 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: ПП фірма «Делта»; ТОВ «Телерадіокомпанія «Вектор»; ТОВ «Сервіс ІТ»; ТОВ «Телерадіокомпанія Краєвид»; ТОВ виробничо-торгівельна фірма «КОНТЕХ»; ТОВ «ТВКОМ»; підприємці: Меньшиков Ю.М.; Колесов К.О.; Кривоус А.С.; Зінченко О.М.; Ляшенко Р.Л.; Красний А.Г.; Жученко О.В.; Козак В.П.; Смольницький О.Є.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій двох підприємців: Овсієнка В.С. та Веремєєва Ю.О.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявами ліцензіатів Комісія видала дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: підприємцю Томашенку О.В. на території м. Дрогобич Львівської області та ТОВ «ЄВРО-КВОЛІТІ» на території м. Одеса.
Комісія продовжила строк дії трьох ліцензій:
- ТОВ
«ДАТАЛАЙН» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ та Київської області з 24.01.2019 по 23.01.2024;
- підприємцю Лук'яненку О.І. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж  на території смт Свеса Ямпільського району Сумської області з 14.02.2019 по 13.02.2024;
- ТОВ Науково-виробничому підприємству «ТЕНЕТ» - на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Одеса та Одеської області з 12.12.2018 по 11.12.2023.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявами ліцензіатів Комісія видала ТОВ «СкайТел ЮА» дві ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), строком на 5 років у Вінницькій області.
Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:
- ДП «Укркосмос» для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ (користування РЧР виключно у супутниковій мережі Amos);
- ПП телерадіокомпанії «АРТІМАКС» для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Кіровоградській області.
У зв’язку з перерозподілом радіочастотного ресурсу за спільною заявою ТОВ «ММДС-Чернівці» та ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» Комісія переоформила вісім ліцензій на користування радіочастотним ресурсом:
- ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» - п’ять ліцензій для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Полтавської, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Черкаської, Київської областях терміном дії по 02.05.2026; Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської областей терміном дії до 30.11.2019; Чернівецької області терміном дії до 27.12.2019; в Автономній Республіці Крим, м. Севастополь та восьми областях України терміном дії до 20.01.2020; у Черкаській, Хмельницькій, Чернігівській областях та м. Севастополь терміном дії по 02.05.2026;
- ТОВ «ММДС-Чернівці» - три ліцензії для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Чернівецькій області терміном дії до 27.12.2019; у Вінницькій, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Сумській, Херсонській областях терміном дії до 20.01.2020; у Волинській, Полтавській, Рівненській, Черкаській, Хмельницькій областях терміном дії по 02.05.2026.
За заявою ТОВ «лайфселл» Комісія продовжила термін дії ліцензії для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Запорізькій області з 03.12.2018 по 02.12.2033.
Відповідно до пункту 3 частини п’ятої статті 33 та частини четвертої статті 39 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (у зв’язку із недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії), Комісія відмовила: ПП «Бейнлеумі Україна» - у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) на території Дніпропетровської області; ТОВ «ТК «АЛЬФА ІР» - ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Донецької області.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, (далі - Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія надала виробникам «Віктор Хассельблад Актіболаг», Швеція, та «ДЕНСО КОРПОРЕЙШН», Японія, коди реєстраційного номера виробників, включивши таку інформацію до розділу ІІ Реєстру РЕЗ та ВП.
Відповідно до статей 14, 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши матеріали, які надійшли від державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) стосовно порушення ТОВ «ЮНІОНКОМ», як користувача радіочастотного ресурсу України, умов дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу, Комісія затвердила рішення УДЦР від 20.07.2018 № 80/09.1.2/17/8883 про відмову в продовженні строку дії дозволу на експлуатацію РЕЗ широкосмугового радіодоступу.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проекту нормативно-правового акту

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року», надісланий листом Міністерства охорони здоров’я України, Комісія погодила даний проект розпорядження КМУ із зауваженням.