Підсумки засідання НКРЗІ від 31 липня 2018 року

20 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- дев’ять операторів: підприємця Санченка М.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території Київської та Житомирської областей; ПП «САТ ГРУПП» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету на території Луганської області; ПП «ПЕРША. ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА. КОМПАНІЯ»; ПП «КУБІТ НЕТВОРК»; ПП «КУБІТ ГРУП»; ПП «КУБІТ ІОТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Київ; ТОВ «СКАЙТЕЛ ЮА» для надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж на території Вінницької області; підприємця Поляничка П.Б. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету на території м. Київ та Київської області; ПП «НТЦ Нові технології» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область);

- 11 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ФОП Харченка Р.П. на території м. Київ; ФОП Тимченко О.О. на території м. Чернігів; ФОП Рюмшина А.Г. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ФОП Жовтобрюха М.В. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ФОП Крилова П.О. на території Донецької області; ФОП Ріпу О.С. на території Київської, Полтавської та Чернігівської областей; ФОП Гузя В.М. на території м. Ковель, м. Рожище, м. Володимир-Волинський, смт Люблинець, м. Любомль, Любомльського району, Ковельського району Волинської області; Волинської області; ФОП Голуба Є.Л. на території м. Дніпропетровськ; Дніпропетровської області; ТОВ «МОНГУС ТЕЛЕКОМ» на території України; ФОП Мельника В.П. на території Іллінецького району Вінницької області; ФОП Салія О.О. на території м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області.

Крім того, 28 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а саме: підприємці: Літвін Д.А.; Засядько В.В.; Макаренко Ю.К.; Молочко Н.В.; Конєв П.О.; Малинко А.П.; Титаренко М.В.; Лопаткін С.С.; Бардаков О.М.; Захарченко Я.О.; Лізанчук Я.М.; ТОВ «СТУДНЕТ ТЕЛЕКОМ»; ТОВ «ЛЕКОС»; ТОВ «Лекос Онлайн»; ТОВ «УКРТАУЕР»; ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Зоря»; ТОВ «ЕНТРІ»; ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ»; ТОВ спільне Українсько-Американське підприємство «Ресурсний центр телекомунікацій»; ТОВ «КомТех Сервіс»; ТОВ «АКАДЕМІЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»; Мале приватне підприємство «LVS»; ТОВ «ЮНІОНКОМ»; Спільне українсько-німецьке підприємство в формі ТОВ «Інфоком»; ТОВ «Сателит нэт сервис»; ТОВ «ЛЕОТЕЛ»; ТОВ «НЕТЛАЙН ПЛЮС»; ТОВ «Телекомунікаційна компанія «Елітон – ІТ».

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами Комісія виключила з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій дев’ять суб’єктів господарювання: підприємців: Шугайленка О.М.; Гудкова М.Є.; Тихевича Д.О.; Тулупова А.Л.; Балабана В.В.; Лисенкова О.О.; Капуа К.В. мале приватне підприємство «КОСМЕТ-П»; ПП «ЕЛМА»; та пункт у Реєстрі стосовно ТОВ «Сателит нэт сервис», як такий, що дублюється.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

За заявою ДП «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» НКРЗІ видала ліцензію строком на 5 років на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Бердянськ Запорізької області з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7, та видала копію цієї ліцензії для Бердянської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (адміністрація Бердянського морського порту).

Комісія продовжила строк дії двох ліцензій:

- ДП «Торецьквугілля» - на надання послуг місцевого телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів на території Донецької області з 15.08.2018 по 14.08.2023 з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7;
- ТОВ Будівельно-монтажне підприємство «ВОЛСБУД» - на надання послуг місцевого телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів) з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів на території м. Одеса та Одеської області з 29.12.2018 по 28.12.2023.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

За заявами ліцензіатів Комісія видала дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України строком на 5 років:

- ПП «НЕМІ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області;
- ТОВ «Ен - Лайн» - на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території м. Київ.

Окрім того, Комісія продовжила Малому приватному підприємству «Циклон» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для аналогового транкінгового радіозв’язку з 21.12.2018 по 20.12.2023 на території Одеської області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила підприємцю Чорногоду О.В. у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Хмельницької області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України (заяву про продовження терміну дії ліцензії було подано з порушенням чотирьохмісячного строку), Комісія відмовила малому приватному підприємству «Виола - 3» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) на території Одеської області.

Окремим рішенням, на підставі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2018, яке залишено без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду, Комісія вирішила відповідно до заяви ТОВ «СФЕРАМАКС» продовжити на 10 років термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

Про Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування  

Відповідно до пунктів 10 - 12 Технічного регламенту радіообладнання та Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (Реєстр РЕЗ та ВП), Комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП базову станцію типу Ericsson Radio System системи міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку IMT та надала виробникам «Ерікссон АБ» та «Шеньчжень ДиЖиАй Технолоджи Ко., ЛТД» коди реєстраційного номера виробника, включивши цю інформацію до розділу ІІ Реєстру.

Іншим рішенням  Комісія внесла зміни у додаток до рішення НКРЗІ від 03.04.2018 № 192 «Про погодження Переліку акредитованих в установленому порядку органів, уповноважених на проведення діяльності з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв» (із змінами).

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

За заявами суб’єктів господарювання Комісія прийняла рішення щодо виділення номерного ресурсу, а саме:

- ПАТ «Укртелеком»: скорочений номер 153 для організації інформаційно-довідкової послуги служби соціального спрямування Міністерства внутрішніх справ України «гаряча лінія МВС» для використання в мережах фіксованого зв’язку у м. Гайсин, м. Немирів, смт Оратів, смт Піщанка, м. Погребище, смт Теплик, смт Тиврів, смт Тростянець, смт Чечельник, м. Шаргород, м. Ямпіль Вінницької області; у м. Барвінкове, смт Борова, смт Великий Бурлук Харківської області; у смт Васильківка, м. Покров Дніпропетровської області; у смт Велика Писарівка, м. Кролевець, м. Ямпіль Сумської області; у смт Вільшанка, смт Петрове, смт Устинівка Кіровоградської області; у м. Вугледар, м. Торецьк, м. Світлодарськ, м. Селидове, м. Мар’їнка Донецької області (замовник послуги - Міністерство внутрішніх справ України); та двох кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у смт Великий Бурлук та м. Барвінкове Харківської області;
 - ПрАТ «АвтоКраз»: коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кременчук Полтавської області.

Згідно з підпунктом 7.2.8 Положення (переоформлення дозволу на вилучений номерний ресурс, що використовується споживачами), Комісія переоформила ПАТ «Укртелеком» дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Черкаси.

Розглянувши письмові звернення Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України щодо результатів проведення спеціалістами ДП «УДЦР» вимірювання параметрів телекомунікаційної мережі загального користування України, а також відповідно до пункту 5 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, Комісія вилучила у ТОВ «СВЯЗИСТ» номерний ресурс ємністю 200 номерів у м. Костянтинівка та Костянтинівському районі Донецької області як такий, що використовується не за призначенням, у тому числі в разі незаконної передачі його іншим особам.

Крім того, Комісія затвердила пропозицію про взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж у м. Київ на 2018 рік, надану ПрАТ «ВФ Україна», та присвоїла цій пропозиції номер у каталозі.  

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Комісія схвалила проект рішення «Про внесення змін до Порядку маршрутизації трафіка в телекомунікаційній мережі загального користування України» з подальшим направленням його на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», надісланий Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила його із застереженням та пропозицією.