Досягнуто прогресу щодо зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

Протягом останніх місяців НКРЗІ спільно з регуляторами країн Східного партнерства (далі – СхП) та групою міжнародних експертів у рамках Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG) продовжували працювати над результатами Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на послуги роумінгу серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження) та підготовкою відповідного Звіту.

У квітні 2018 року у м. Баку, Азербайджанська Республіка, відбулося 4-е засідання REWG. Основною метою засідання було представлення і обговорення фінального Звіту за підсумками проведення Дослідження. Також, члени REWG у форматі круглого столу обговорили рекомендації, що містяться у зазначеному Звіті, та шляхи їх реалізації у кожній з країн СхП.

За результатами дискусій, які відбулися, та з огляду на ряд зауважень та коментарів, наданих країнами СхП, фінальний проект Звіту було доопрацьовано групою міжнародних експертів та схвалено Європейською Комісією.

Звіт містить загальний огляд ринків міжнародного роумінгу та законодавчої бази в країнах СхП, та, окрім іншого, рекомендації щодо впровадження гармонізованого підходу та зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП.

За результатами Дослідження, країнам СхП рекомендовано розробити та внести ряд законодавчих змін в частині надання повноважень регуляторному органу з регулювання послуги роумінгу, а також запровадити найбільш прийнятну модель регулювання («Змінена модель ЄС стосовно регулювання роумінгу»). Ця модель дозволить збалансувати інтереси як споживачів, так і операторів, а також гармонізуватися в майбутньому з існуючою моделлю регулювання роумінгу в ЄС («Roam Like At Home»).

Дослідження також підтвердило доцільність укладання регіональної угоди про зменшення тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП, яка зобов’язуватиме країни одночасно зменшувати тарифи на послуги міжнародного роумінгу, і, наразі, є найефективнішим шляхом досягнення цілі за відсутності наднаціонального органу в регіоні.

Протягом наступних місяців країни СхП представлятимуть Звіт за результатами Дослідження на національних рівнях.

Окрім того, питання зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП та в перспективі з ЄС, отримало підтримку і на політичному рівні. Зокрема:

1. Питання зниження тарифів на послуги міжнародного роумінгу серед країн СхП та в подальшому з ЄС знайшло своє відображення у Декларації, яка була затверджена у ході 2-ої Міністерської зустрічі з питань цифрової економіки ініціативи “Східне партнерство”

2. У рамках Десятого раунду неформального міністерського діалогу Східного партнерства за участі представників міністерств з питань цифрової економіки країн Східного партнерства та високопосадовців Європейської Комісії, одним з основних питань для обговорення були подальші кроки щодо зниження тарифів на послуги роумінгу в регіоні СхП. Ключовими результатами зустрічі стали домовленості країн СхП і надалі продовжувати співпрацю з метою розвитку цифрових ринків та їх гармонізації з ЄС, а також було засвідчено готовність розробити до кінця цього року дорожню карту щодо зниження тарифів на послуги роумінгу, реалізація якої має привести до укладання регіональної угоди з питань роумінгу між країнами СхП до кінця 2020 року.

Зазначена дорожня карта буде розроблена на основі рекомендацій за результатами проведеного Дослідження.

Довідково. Проведення Дослідження – це перший етап реалізації Ініціативи щодо створення «об’єднаного комерційного поля» послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах СхП та країнах-членах ЄС, наступним кроком якої стане започаткування переговорного процесу стосовно зниження цін на послуги міжнародного роумінгу з ЄС.


НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України