Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 12 червня 2018 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- трьох операторів: ПП «КОМСАТ» та підприємця Олійник Т.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету; ПП «КАРОНАДА» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації;

- сім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «ТЕЛЕКОМСВІТ» та  підприємців Коваля В. В., Ботвину І. С., Туренка В.А., Тарасенко О. В., Димрича Ю.М.,  Надточея О.М..

Крім того, два суб’єкти господарювання: ТОВ «АЙПІ-КОННЕКТ» та ТОВ «Радіо Нетворк» повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ продовжила строк дії трьох ліцензій на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж): ТОВ «МЕГА-ІНЕТ» у м. Кременчук Полтавської області; ТОВ «Телерадіокомпанія «ЗЕНІТ» на території м. Курахове Донецької області, ТОВ «ФЛАГМАН ТЕЛЕКОМ» у м. Запоріжжя.

Крім того, за заявою ТОВ «Мікроком» видано копію ліцензії для провайдера телекомунікацій підприємця Клепача С. Д. на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку у м. Київ та Київській області без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв’язку і присвоєння телефонних номерів споживачам у межах виділеного ТОВ «Мікроком» номерного ресурсу.

Також, за заявою ліцензіатів анульовано чотири ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж:

- ТОВ «Атраком» - у містах Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Харків;

- ПрАТ «ФАРЛЕП-ІНВЕСТ» - на території м. Київ, м. Вишневе Київської області, містах Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг Дніпропетровської області, м.м. Харків, Запоріжжя, Донецьк, Маріуполь Донецької області, Львів, Одеса, Миколаїв, Херсон;

- підприємцю Анікалову А.А. - на території м. Глобине Глобинського району Полтавської області;

- ТОВ «АЛЬФА ГРУП» - на території м. Чернівці.

У зв’язку з ненаданням ТОВ «ЛІНКОМ-3000» документів, що підтверджують внесення плати за продовження строку дії ліцензії, відповідно до частини третьої ст. 48 Закону України «Про телекомунікації», скасовано рішення НКРЗІ щодо продовження строку дії ліцензії на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія прийняла рішення видати ТОВ «ІРТЕЛ» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Житомирській області.

Також видано три ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот:

- на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) - підприємцю Ліфанову О.В. у Житомирській області та ТОВ «Телекомунікаційна компанія «ПЛАЗМА» - у Сумській області;

- на користування радіочастотним ресурсом для цифрового транкінгового радіозв’язку у м. Київ та Київській області - ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД».

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот за заявою Малого приватного підприємства «Циклон» переоформлено ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для аналогового транкінгового радіозв’язку в Одеській області.

Крім того, Комісія продовжила термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів): ПП «А.С.» - у Херсонській області; ТОВ «Біос - Комп’ютер» - у Івано-Франківській області, ТОВ «ІСП ШТОРМ» - у Кіровоградській області;

- для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) - ТОВ «НЕОНЕТ» у Львівській області.

Керуючись п. 3.5 Ліцензійних умов користування РЧР, на підставі звернення та документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, прийнято рішення про перенесення термінів початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни терміну дії ліцензії ТОВ «Пріорі-Нет Плюс»  в Черкаській області та підприємцю Жаркову О. В. у Харківській області.

38 нових типів РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 38 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • сім типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • два типи до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
  • шість типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • один тип до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • два типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • два типи до розділу 24 (радіообладнання короткого радіусу дії з індукційним принципом роботи);
  • 18 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про п’ять типів РЕЗ та ВП

Розглянувши заяви ТОВ «ІНФОРМЗВ’ЯЗОК-УКРАЇНА» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до параграфу 37 Регламенту Кабінету Міністрів України, Комісія схвалила проект розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо покращення якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку». Документ буде направлено до заінтересованих державних органів.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про державну статистику» та з метою отримання інформації, необхідної для розв’язання основних завдань, покладених на НКРЗІ та Державну службу статистики України, Комісія розглянула надісланий листом Державної служби статистики проект нової Угоди щодо взаємообміну інформаційними ресурсами між НКРЗІ та Державною службою статистики України та схвалила його, уповноваживши Голову НКРЗІ на підписання цього документу.