Підсумки засідання НКРЗІ від 29 травня 2018 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- чотири оператори: підприємця Сидоренка О. М. для надання послуг доступу до Інтернету у м. Одеса, м. Чорноморськ Одеської області, с. Лиманка Овідіопольського району Одеської області, с. Нерубайське Біляєвського району Одеської області; підприємця Цигака М. М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації; ТОВ «ОБ’ЄДНАННЯ ЛТД» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Краматорськ Донецької області; підприємця Регу В. Т. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету в м. Бурштин Івано-Франківської області;

- шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Манько М. І. у Львівській та Волинській області; підприємця Іванова Ф. І. в м. Київ та  Київській області; підприємця Фірсік В. Ю. в містах Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «СУЧАСНІ ТЕЛЕСИСТЕМИ» в містах Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «ДІДЖИТАЛ МЕДІА КОМУНІКАЦІЇ» в містах Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємця Миленка О.Д. в містах Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області.

Крім того, підприємці Лазакович І. В. та Бідуля Д. С. повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій  за заявами суб’єктів господарювання виключено з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій підприємців Москала А.Х. та Тищенка О.С.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «ФАЄРБІТ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ і м. Бровари Київської області. Цим же рішенням, у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, НКРЗІ переоформила ТОВ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» дві ліцензії на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів кожна на території м.Київ.

Також, Комісія за заявами ліцензіатів продовжила строк дії чотирьох ліцензій:

  • Українсько-американсько-швейцарському ТОВ «КАНКОМ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ;
  • ПАТ «Українська залізниця» - на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Черкаської, Вінницької областей з 24.09.2018 по 23.09.2023, та видала копію цієї ліцензії для регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Черкаської, Вінницької областей;
  • ТОВ НВП «ТЕНЕТ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Іллічівськ, смт Чорноморське Одеської області з 11.11.2018 по 10.11.2023;
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК» - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Горішні Плавні Полтавської області з 02.10.2018 по 01.10.2023.

За заявою ліцензіатів Комісія анулювала дві ліцензії:

  • ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» - на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1000 абонентських номерів на території м. Київ та Київської області;
  • ТОВ «Промтел» -  на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території Дніпропетровської області.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

НКРЗІ видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на додаткову смугу радіочастот:

- підприємцю Гонтару В.Г. -  на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) в Донецькій області строком на 5 років;

- ПрАТ «Київстар» - на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Закарпатській області, строком на 15 років.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот та зменшенням кількості регіонів Комісія переоформила ПрАТ «Київстар» ліцензію для радіорелейного зв’язку, терміном дії до 30.01.2019 у м. Київ, Київській, Львівській, Волинській, Чернігівській областях та ліцензію для радіорелейного зв’язку терміном дії до 30.01.2019 у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій областях.

Комісія продовжила ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для аналогового транкінгового радіозв’язку з 01.10.2018 по 30.09.2023 у м. Київ та Київській області.

Разом з тим, у зв’язку з недостовірністю даних у документах, наданих ТОВ Телерадіокомпанія «Кабельні телевізійні мережі», Комісія відмовила йому у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, ПП «Цифрові Комунікації» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», скасовано пункт 2.1 рішення НКРЗІ від 10.04.2018 № 197 щодо продовження підприємцю Балабану В.В. терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

20 нових типів РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 20 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- шість типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- шість типів до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку;

- чотири типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- один тип до розділу 12 (радіообладнання систем фіксованого супутникового радіозв’язку);

- три типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про три типи РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви дочірнього підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Ерікссон» та ТОВ «НВО «РОМСАТ» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Відповідно до статей 14, 44 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», розглянувши матеріали, які надійшли від державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР), стосовно порушення підприємцем  Грищенком В.В., як користувачем радіочастотного ресурсу України, умов дозволу на експлуатацію РЕЗ, Комісія затвердила рішення УДЦР про відмову в продовженні строку дії дозволу на експлуатацію одного РЕЗ широкосмугового радіодоступу.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

Національний регулятор прийняв рішення щодо переоформлення ПАТ «Українська залізниця» наступних дозволів на використання номерного ресурсу: ємністю 700 номерів  та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Христинівка Черкаської області; ємністю 300 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кропивницький.

Через порушення строку задіяння номерного ресурсу, визначеного в дозволі та бездіяльність оператора щодо вирішення питань з будівництва власної мережі та її підключення до ТМЗК, Комісія відмовила ПАТ «Українська залізниця» у переоформленні двох дозволів на використання номерного ресурсу: ємністю 300 номерів та коду кінцевого пункту сигналізації мережі  СКС-7 у м. Вознесенськ Миколаївської області. Цей номерний ресурс вилучено.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статей 18, 39 Закону України «Про телекомунікації» Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 05.04.2016 №180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283». Документ буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши надісланий листом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини вчинені у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інформаційної інфраструктури, та відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж», реєстраційний номер 8304-1 від 07.05.2018, Комісія висловилася за доцільність його прийняття.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скасування деяких актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади», надісланий листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Комісія не погодила цей документ.