Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 15 травня 2018 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на 10 позицій. Комісія видала одну ліцензію, переоформила одну ліцензію та продовжила строк дії трьох ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, а також видала одну ліцензію, переоформила чотири ліцензії та продовжила строк дії однієї ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Ці та інші рішення прийнято на засіданні НКРЗІ 15 травня 2018 року.

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • чотири оператори: ТОВ «ФУЛЛІНЕТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету та надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Київ та Київській області; фізичну особу-підприємця Ковтуна В.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету на території Дніпропетровської області; ТОВ «Дані-Теплоцентр» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж на території Балаклійського району Харківської області; ТОВ «ІРТЕЛ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР на території Житомирської області;
 • шість провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Мухіна П.В. у м. Павлоград Дніпропетровської області; підприємця Гушленко Т.С. у м. Біла Церква Київської області; м. Київ; Київська область; ФОП Боберського П.П. на території Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської та Закарпатської областей; ФОП Чечка В.Є. у с. Гореничі, с. Стоянка, с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області;
  м. Київ; Київська область; ФОП Кульченка О.Б. на території України; Приватне підприємство «ОХОРОНА І СПЕЦЗАХИСТ» на території Львівської області.

Крім того, ТОВ «ФЛЕШЛАН-ТЕЛЕКОМ», Приватне підприємство «Телеорганізація «Сервіс Сигнал», ТОВ «ЛОКОМ», ТОВ «НОВІ КОМП’ЮТЕРНІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ», ТОВ «ФАЙБЕРКОМ» та ФОП Каравайшнікова Т.Є. повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

НКРЗІ прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія прийняла рішення про видачу ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЕНЕРГІЯ» ліцензію строком на 5 років на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Щастя Новоайдарівського району Луганської області.

Цим же рішенням, у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи, НКРЗІ переоформила ліцензію ТОВ Багатопрофільній фірмі «ЕКСПРЕС, ЛТД» на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території
м. Запоріжжя.

Комісія за заявами ліцензіатів продовжила строк дії ліцензій:

 • ТОВ виробничо-торговельна фірма «Кабельні мережі колективного прийому телебачення» – на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Бахмут Донецької області з 30.09.2018 по 29.09.2023;
 • ПАТ «Українська залізниця» – на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Харків та Харківської області, м. Полтава та Полтавської області, м. Суми та Сумської області з 05.09.2018 по 04.09.2023 та видала копію цієї ліцензії для регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Українська Залізниця» на території м. Харків та Харківської області, м. Полтава та Полтавської області, м. Суми та Сумської області;
 • ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» – на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Одеської області, надання послуг фіксованого міжнародного телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території України з 25.11.2018 по 24.11.2023.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала ТОВ «МАКЛАУТ, ЛТД» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) строком на 5 років на території Черкаської області.

Цим же рішенням НКРЗІ переоформила за заявами суб’єктів господарювання чотири ліцензії на користування радіочастотним ресурсом:

 • ТОВ «ЕКСПРЕС, ЛТД» (у зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи): ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) терміном дії до 25.06.2018; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 06.07.2020; ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 04.04.2022;
 • ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» (у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів) ліцензію для рухомого цифрового стільникового радіозв’язку стандарту GSM-900 на території м. Київ, Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Львівської, Донецької, Харківської, Полтавської, Луганської, Черкаської, Миколаївської, Івано-Франківської, Закарпатської, Херсонської, Вінницької, Кіровоградської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Сумської, Чернігівської, Житомирської та Рівненської областей.

Також, Комісія продовжила ТОВ «МОРСЬКА - ХВИЛЯ» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 19.09.2018 по 18.09.2023 на території Дніпропетровської області.

Відповідно до частини сьомої статті 34 та пункту 2 частини першої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» НКРЗІ визнала недійсними ліцензії видані:

 • ТОВ Багатопрофільній фірмі «ЕКСПРЕС, ЛТД» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Запорізької області;
 • ТОВ «Науково-виробничому підприємству «Трайфл» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог пункту 3.7 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, Комісія відмовила ТОВ «Науково-виробничому підприємству «Трайфл» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Дніпропетровської області та визнала цю ліцензію недійсною.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, НКРЗІ відмовила ФОП Гуку О.І. у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Волинської області.

10 нових типи РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних та фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 10 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

 • шість типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • чотири типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про 17 типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ТОВ «Радіо Тест Стандарт», ТОВ «Зара Україна» та ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатом технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, НКРЗІ визначила можливим застосування п’яти типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія прийняла рішення про затвердження висновку стосовно висловлення позиції щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України».