Підсумки засідання НКРЗІ від 10 квітня 2018 року

13 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: підприємця Новічевського А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Львів та Львівській області; ТОВ «АВД ОНЛАЙН» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м.Авдіївка Донецької області; ТОВ «МІТ-НЕТВОРК» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у с. Горбаків Гощанського району Рівненської області, Рівненській області; підприємця Шкрумиду О.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Івано-Франківській області; ТОВ «КИЇВ ТЕЛЕКОМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Київській, Черкаській, Полтавській, Вінницькій та Кіровоградській областях;

- вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Чурікова Є.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємців Удовікова Р.В., Тіраяна Є.С. та Бакало В.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємця Бондара С.В. у м. Харків та Харківській області; підприємця Сайбель І.В. у м. Київ; підприємців Шпака В.С. та Бондаренко Л.О. у м. Київ, Київській, Вінницькій, Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській та Полтавській областях.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємців Волошину О.П. та Корчеву О.М.

Внесено інформацію до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок»,  Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 № 1679/29809,  на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку Комісія  внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію про ТОВ «БЕЛМОНТ», яке надає послуги з приймання поштових відправлень; обробки поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставки (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів; виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території всієї України, окрім окупованих територій; міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень, а також виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу (Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, Великобританія, Данія, Ірландія, Греція, Португалія, Іспанія, Австрія, Фінляндія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр, Болгарія. Румунія, Хорватія), а також країн Близького Сходу, а саме: Ізраїль, Туреччина, Єгипет та Сирія.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія видала ТОВ «ЕРБ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного радіомовлення на всій території України.

Продовжено строк дії двох ліцензій:

- Телерадіокомпанії «Вектор» у формі ТОВ - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Лозова, смт Краснопавлівка Харківської області з 06.08.2018 по 05.08.2023;

- підприємцю Максимову С.В. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Баштанка Миколаївської області з 12.08.2018 по 11.08.2023.

За заявою ліцензіата  підприємця Шаповал Р.М. анульовано ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Броди Львівської області.

Через порушення терміну подачі заяви  ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» відмовлено у продовженні строку дії ліцензії та видачі копії цієї ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Миколаївської області.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Комісія видала дві ліцензії суб’єктам господарювання на користування радіочастотним ресурсом України:

-ТОВ «ІТ ТЕЛЕСЕТЬ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у м. Київ;

- ТОВ «ПІВНІЧ ЛАЙН» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Рівненській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії восьми ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю Балабану В.В. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 17.09.2018 по 16.09.2023 у Запорізькій області;

- підприємцю Максимову С.В. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 21.08.2018 по 20.08.2023 у Миколаївській області;

- підприємцю Карпенко Г.М.: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 04.09.2018 по 03.09.2023; для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 23.10.2018 по 22.10.2023 та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 04.09.2018 по 03.09.2023 у Сумській області;

- ПАТ «Укртелеком» - для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби з 28.08.2018 по 27.08.2023 у Рівненській області та м. Київ;

- ПрАТ «ДОРІС» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 12.08.2018 по 11.08.2023 у Луганській області та для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 12.08.2018 по 11.08.2023 у Донецькій області.

Комісія узяла до відома, що відповідно до частини сьомої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та з урахуванням пункту 2 частини першої статті 34 вказаного Закону є недійсною ліцензія, видана підприємцю Михальчуку С.М. на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Волинської області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявниками для отримання ліцензії, Комісія відмовила:

- ТОВ «ДНІПРОЛІНК» - у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області;

-ТОВ «МЕГАПРОСТІР» - у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Миколаївської області.

Внесено зміни до інформації у Реєстрі РЕЗ та ВП

З метою приведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування у відповідність до вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 218 «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України» щодо строку припинення використання радіотехнології «Аналогове телевізійне мовлення», Комісія внесла зміни щодо інформації у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, виклавши примітку ОВ4 (щодо експлуатації телевізійних передавачів) у новій редакції.

Розглянувши заяви  ТОВ «АТК-11», ТОВ «Телевідео» та приватної виробничо-комерційної фірми «ICT» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проектів законів України «Про Національне бюро фінансової безпеки України», реєстраційний номер 8157 від 19.03.2018 та «Про Національне бюро фінансової безпеки України», реєстраційний номер 8157-1 від 20.03.2018.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про телекомунікації», пункту 2 частини першої статті 10 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», Комісія затвердила Методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Відповідно до статей 18 та 63 Закону України «Про телекомунікації» і підпункту 14 пункту 4 Положення про НКРЗІ, Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг» та встановила, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться до 11 травня 2018 року.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму», реєстраційний номер 8186 від 23.03.2018, із зауваженнями.