За результатами громадського обговорення схвалено Правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації на засіданні, що відбулося 13 березня 2018 року, схвалила проект рішення «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій». Документ розроблено з метою встановлення чітких, прозорих, недискримінаційних правил та умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, що мають бути впроваджені на заміну ліцензування видів діяльності.

НКРЗІ як орган державного регулювання у сфері телекомунікацій є послідовним в своїй позиції щодо необхідності відміни ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікацій, вичерпний перелік яких встановлено частиною сьомою статті 42 Закону України «Про телекомунікації», та запровадження повідомного принципу реєстрації суб’єктів господарювання. Передбачається, що рішення НКРЗІ набере чинності одночасно з набранням чинності змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо виключення видів діяльності у сфері телекомунікацій, що підлягають ліцензуванню.

Під час громадського обговорення проекту Правил від суб’єктів ринку телекомунікацій до НКРЗІ надійшло 511 пропозицій та зауважень. Для їх детального розгляду та доопрацювання проекту нормативно-правового акта НКРЗІ провела ряд зустрічей із представниками заінтересованих суб’єктів ринку телекомунікацій, зокрема, Української асоціації операторів зв’язку «Телас», асоціації «Телекомунікаційна палата України», Інтернет Асоціації України, операторів телекомунікацій, Офісу ефективного регулювання, за результатами яких було повністю враховано 300 зауважень та пропозицій, а 25 – враховано частково.

Крім цього, з метою врахування інтересів суспільства проведено дві робочі наради з обговорення окремих положень проекту Правил, що стосуються безпеки телекомунікаційних мереж, а також їх підготовки та використання в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, за участі уповноважених представників Адміністрації Держспецзв’язку та Служби безпеки України.

Таким чином, схвалений НКРЗІ проект документа є максимально збалансованим з точки зору інтересів операторів, провайдерів та інтересів суспільства.

Схвалений Комісією проект рішення «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій» згідно з чинним законодавством буде подано на погодження до заінтересованих державних органів.