Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Відкрито гарячу лінію для інформування про факти користування радіочастотним ресурсом із використанням радіотехнології 4G із порушенням вимог законодавства

Згідно з Законом України «Про радіочастотний ресурс України» користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, проведено тендер на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв’язок IMT» в смугах радіочастот 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц, 2685-2690 МГц, за результатами якого три оператори телекомунікацій мають право на отримання відповідних ліцензій.

Для отримання таких ліцензій суб’єктам господарювання необхідно сплатити до державного бюджету визначений на торгах «з голосу» розмір плати за їх видачу, а також здійснити заходи, передбачені договорами конверсії та відповідними умовами тендеру.

Користування радіочастотним ресурсом України без виконання вказаних умов матиме наслідком порушення вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та відповідних умов тендеру.

Водночас, Законом України «Про радіочастотний ресурс України» встановлено, що радіочастотний моніторинг, який здійснюється Державним підприємством «Український державний центр радіочастот», - це збирання, оброблення, збереження та аналіз даних про параметри випромінювання радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, які діють у відповідних смугах радіочастот. Здійснюється радіочастотний моніторинг, зокрема, з метою захисту присвоєнь радіочастот.

У зв’язку з цим, про факти користування радіочастотним ресурсом із використанням радіотехнології 4G до отримання операторами телекомунікацій відповідних ліцензій та дозволів на експлуатацію просимо інформувати на гарячу лінію за номером 044 422 85 85 для недопущення порушень законодавства України про радіочастотний ресурс.