Підсумки засідання НКРЗІ від 30 січня 2018 року

14 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

 • п’ять операторів: Приватне підприємство «ОТЕК» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Рівненській області;  ТОВ «АТЛАС ТВ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Дніпропетровській області; ТОВ «ОНІКС-ВЕСТ» для надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж, надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у  м.Нікополь Дніпропетровської області; ТОВ «Телерадіокомпанія «Т.В.Р.» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Рубіжне Луганської області; підприємця Ісаєву К.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Херсонській області;
 • девять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «ГІГАБІТ КОРП» та ТОВ «ГІГАБІТ ЛЛC» у м. Запоріжжя; Запорізькій області; підприємця Тулаєва А.І. у м. Запоріжжя; підприємця Репецького Є.І. у м. Славутич Київської області; підприємця Воробйова Є.В. у м. Харків, м. Мерефа Харківської області, с.с. Яковлівка, Велика Рогань, Мала Рогань, Вільхівка Харківського району Харківської області; с.с. Пересічна, Вільшани, Мануїлівка, Двурічний кут, Протопопівка Дергачівського району Харківської області; смт Старий Салтів Вовчанського району Харківської області; підприємця Фоміна Ю.М. у м. Житомир; Приватне підприємство «ЛІНКСТРІМ» у м. Бердичів Житомирської області, м. Ірпінь Київської області; підприємця Чистову О.М. у м. Бердичів Житомирської області, м. Ірпінь Київської області; підприємця Руденка Д.М. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області.

Крім того, девять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій та за відповідними заявами суб’єктів господарювання з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено: державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»; підприємця Алексенка О., підприємця Нестеренка Ю., підприємця Россоху Н.; підприємця Карішева Д. та ТОВ «НІПОСАР».

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

НКРЗІ прийняла рішення продовжити ТОВ «ЛІНКОМ-3000» строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку,  на території АР Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей з 14.05.2018 по 13.05.2023.

Цим же рішенням за заявою ліцензіата державному підприємству «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» анульовано ліцензію на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів)  у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Дніпропетровськ та Дніпропетровської області, м. Кіровоград та Кіровоградської області.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу трьох ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

 • підприємцю Свідзінському Ю.Л. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області;
 • ТОВ «АргоКом» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) Чернівецькій області;
 • ТОВ «ГРАНАТ УКРАЇНА» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Чернігівській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії п’яти ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

 • підприємцю Воскресі М.Ю. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 19.05.2018 по 18.05.2023 у Сумській області;
 • ТОВ «АІР СІСТЕМ КОММУНІКЕЙШН» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 27.05.2018 по 26.05.2023 у Дніпропетровській області;
 • підприємцю Хрульову С.С. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 07.08.2018 по 06.08.2023 у Волинській області;
 • підприємцю Гуку О.І. для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 21.05.2018 по 20.05.2023 у Волинській області;
 • ПАТ «Укртелеком» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 24.05.2018 по 23.05.2023 у Київській області.

Комісія узяла до відома, що відповідно до частини сьомої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та з урахуванням пункту 3 частини першої статті 34 вказаного Закону ліцензія, видана ПрАТ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ» на користування радіочастотним ресурсом для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) та ліцензія на користування радіочастотним ресурсом для цифрового транкінгового радіозв’язку на території м. Київ є недійсними.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами, що зазначені у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляються, з іншими запланованими РЕЗ, підприємцю Сіренку О.М. відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, приватному підприємству «Цифрові Комунікації» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

41 новий тип РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 41 нового типу радіоелектронних засобів, а саме:

 • шість типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • три типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
 • один тип до розділу 12 (радіообладнання систем фіксованого супутникового радіозв’язку;
 • два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
 • три типи до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);
 • два типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
 • 24 типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про три типи РЕЗ та ВП.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія cхвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку» та вирішила подати відповідні документи на розгляд Кабінету Міністрів України.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції України на 2018 рік», надісланий листом Державного агентства з питань електронного урядування України, Комісія  погодила його без зауважень.