Підсумки засідання НКРЗІ від 9 січня 2018 року

Дев’ять суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: підприємця Соборайчука В.Я. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Рівненській області; Державне підприємство «Львіввугілля» для надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1 000 абонентських номерів у Львівській області; підприємця Рикуна Є.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Харківській області; ТОВ «КЛІНФОРД» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Київ; ТОВ «Юнікаст+» для надання послуг доступу до Інтернету у Рівненській області;

- чотири провайдера для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Минакова Ю.О. у Запорізькій та Херсонській областях; підприємця Золотько М.В. у м. Запоріжжя; «ТОВ «АДАМАНТ-КОМУНІКАЦІЇ» на території України; підприємця Іовіну А.В. для надання послуг доступу до Інтернету у м. Біла Церква Київської області; м. Київ; Київській області.

Крім того, девять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

За відповідними заявами суб’єктів господарювання у зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено ТОВ «Кріснет» та ТОВ «Пріорі-Нет».

Внесено інформацію до єдиного державного реєстру операторів поштового звязку

Відповідно до Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення про внесення інформації до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку, Комісія вирішила внести інформацію до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку про ТОВ «ЄВРО-УКРПОШТА», яке здійснює приймання поштових відправлень; обробку поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставку (вручення) поштових відправлень; виконання доручень користувачів щодо поштових переказів на території України, окрім окупованих територій, а також здійснює міжнародні приймання, обробку та перевезення поштових відправлень і виконання доручень користувачів щодо поштових переказів із території країн Європейського Союзу та країн Близького Сходу.

Комісія продовжила термін дії ліцензії на користування РЧР України

Прийнято рішення продовжити термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «ВЕДЕКОН» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 24.06.2018 по 23.06.2023 у Київській області;

- підприємцю Костіку Ю.І. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 27.05.2018 по 26.05.2023 у Миколаївській області;

- підприємцю Гацулі В.О. - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 21.05.2018 по 20.05.2023 у Полтавській області та ліцензії для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 21.05.2018 по 20.05.2023 у Полтавській області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, ПрАТ «ДОРІС» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Донецької області та у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, та звернення ТОВ «БЮРО ПОСЛУГ ПЛЮС»  перенесено терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни терміну дії на користування радіочастотним ресурсом України.

16 нових типів РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 16 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • один тип до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • чотири типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • один  тип до розділу 25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку);
  • 10 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про 5 типів РЕЗ та ВП.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ виділила за заявами ТОВ «Галінтел» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м.Миколаїв Львівської області та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Новий Розділ Львівської області.

У зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами, Комісія переоформила:

  • за заявами ТОВ «Галінтел» чотири дозволи: на використання номерного ресурсу ємністю 400 номерів; на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Новий Розділ Львівської області; на використання номерного ресурсу ємністю 200 номерів у м. Миколаїв Львівської області; на використання номерного ресурсу у Львівській області ємністю: 840 номерів у м. Миколаїв, 200 номерів у м. Миколаїв та Миколаївському районі, 1000 номерів у м. Новий Розділ;
  • ТОВ «КОСМОНОВА»: на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м.Київ.

За відповідними заявами оператора Комісія вилучила у ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації» номерний ресурс ємністю 1000 номерів у м.Сімферополь; номерний ресурс на території АР Крим ємністю 10000 номерів у м. Сімферополь; 10000 номерів у м. Сімферополь; 1000 номерів у м. Ялта; 1000 номерів у м. Феодосія; 1000 номерів у м. Судак; 1000 номерів у м. Євпаторія; 1000 номерів у м. Алушта; 1000 номерів у м. Саки; код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Сімферополь.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі», що надійшов від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, НКРЗІ вирішила погодити його із зауваженням.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва», що надійшов від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, НКРЗІ погодила його без зауважень.