Підсумки засідання НКРЗІ від 2 січня 2018 року

14 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- п’ять операторів: підприємця Алба Ю.І. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у с. Грушево Тячівського району Закарпатської області; підприємця Офрима Ю.Ю. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у с.c. Грушево, Н. Апша, Глибокий Потік, Топчино, Солотвино Тячівського району Закарпатської області; підприємця Куркова С.А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Донецькій області; ТОВ «Лабораторія інформаційних технологій» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м.Львів та підприємця Сябрука А.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Южне Одеської області, Лиманському районі Одеської області;

- девять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: ТОВ «БУДИНКОВА РОЗПОДІЛЬЧА МЕРЕЖА» у м. Київ, підприємця Потушанську О.А. у м. Одеса, м. Южне Одеської області, м. Миколаїв, м. Чорноморськ Одеської області; смт Чорноморське Одеської області; підприємця Совяка Є.С. у м. Київ, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях; м. Сєвєродонецьк Луганської області, м. Маріуполь Донецької області; підприємця Цибрана О.Є. у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій областях; підприємців Лаврушко О.В., Полонського В.Л. та Макієнко Т.М. у м. Біла Церква Київської області; м. Київ; Київській області; підприємців Біланюка Н.Я. та Книгиницького В.М. у Івано-Франківській області, Коломийському районі, м. Коломия, Снятинському, Городенківському, Тисменицькому, Тлумацькому районах, м. Івано-Франківськ.

Крім того, 31 суб’єкт господарювання повідомив Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій із Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 10 субєктів господарювання: ЗАТ «Лукор», ТОВ «Ганібал ЛТД», ТОВ «Медіа Т», ТОВ «МАКЛАУТ ТВ ЗВЕНИГОРОДКА», ТОВ «МАКЛАУТ ТВ ВАТУТІНО», ВАТ «Українське Дунайське пароплавство», державне підприємство об’єднання «Артемсіль», інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, підприємця Радецького С. та підприємця Шкрумеду І.

Комісія видала ліцензії на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу ТОВ «ПОЛТАВАІНФОКОМ» ліцензії на додаткову смугу радіочастот для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби у Полтавській області.

Комісія продовжила ТОВ «РЕГІОН - ЛІНК» термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів у Харківській області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих  для отримання ліцензії,  відмовлено: підприємцю Сіренку О.М. - у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Київської області; ТОВ «РАДІОКОННЕКТ» - у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Хмельницької та Черкаської областей.

34 нових типи РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 34 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • два типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • п’ять типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • один тип до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • 10 типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • 16 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про один тип РЕЗ.

Розглянувши заяви ТОВ «Фенікс Контакт», ТОВ «Ексім-Центр», ТОВ «Транзас Україна» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Комісія схвалила доопрацьований проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв» та вирішила подати на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України,  Комісія погодила  його без зауважень.