Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 05 грудня 2017 року

22 суб’єкти господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

два оператори: Приватне підприємство «ТЕЛЕ-ПОРТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території України; ТОВ «НІТРОКОМ» для надання послуг доступу до Інтернету у Одеській та Кіровоградській областях;

20 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Петльовану Л.В., Ткачук Н.М., Паращук Н.М., Яременка О.Д., Красовську Н.В., Красовського С.І., Лазарєву Ю.Л., Пилипенко Л. О., Христич К.І., Слепка А.П., Дячка А.С., Головащенко Ю.М., Козбана А.В., Рибак Т.А., Салія Д.Л., Пасічника Д.К., Кондратюк О.І. у м. Вінниця та м. Хмельницькому; підприємця Назарова С.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємців Щербину А.Ю. та Миколаєнка Є.А. у м. Полтава, с.с. Щербані, Гора, Нижні Млини, Тютюнники, Шмиглі Полтавського району Полтавської області, м. Чугуїв, смт Малинівка, смт Есхар Чугуївського району Харківської області.

Крім того, 20 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено п’ять суб’єктів господарювання: підприємця Дзядука А.М., ТОВ «ЄВРО-КВОЛІТІ», державне підприємство «Маріупольський морський торговельний порт», підприємця Базарова Є.В. та підприємця Репіну С.М.

Комісія видала та продовжила строк дії ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

НКРЗІ видала строком на 5 років дві ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

- ТОВ «Просат»: на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ, м. Бориспіль, м. Бровари Київської області, м. Львів, м. Маріуполь Донецької області, м. Запоріжжя, м. Одеса, м. Житомир, м. Вінниця, м. Миколаїв, м. Харків, м. Дніпро, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;

- ТОВ «АГАН СОФТ»: на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ.

Комісія продовжила за заявою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» строк дії ліцензії на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) - місцевого у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю до 1 000 абонентських номерів на території Київської області, Житомирської області, м. Івано-Франківськ та Івано-Франківської області, з 27.03.2018 по 26.03.2023, з включенням до ліцензії особливих умов щодо модернізації обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7.

За заявою ліцензіата ТОВ «ЄВРО-КВОЛІТІ» анульовано ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території с. Великий Дальник Біляївського району Одеської області.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону України «Про телекомунікації» та через порушення терміну подачі заяви, визначеного Ліцензійними умовами здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж, відмовлено: ТОВ Науково-дослідному центру «КВАЗАР» - у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Київ; ТОВ «БЕТОНЯРНЯ «БУДМАЙСТЕР» - у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території  м. Павлоград Дніпропетровської області.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення про видачу шести ліцензій на додаткову смугу радіочастот строком на 5 років:

  • Приватному підприємству «Цифрові комунікації» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Херcонської, Миколаївської та Кіровоградської областей;
  • ТОВ «РАДІО-ЛІНК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Харківській області;
  •  підприємцю  Максимову С.В. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Миколаївській області;
  • ТОВ «ЕМПЛОТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у м. Київ;
  • підприємцю Шелухіну С.Д. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області;
  • ТОВ «МОБІТ» -  на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області.

Комісія продовжила термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю  Суслову О.С.  - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 10.04.2018 по 09.04.2023 у Одеській області;

- Науково-виробничому товариству з обмеженою відповідальністю «СОЛВЕР» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 17.04.2018 по 16.04.2023 у Полтавській області.

Комісія переоформила дві ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України:

- ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» у зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот - для радіорелейного зв’язку терміном дії до 26.05.2018 у Полтавській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Луганській, Хмельницькій, Тернопільській, Закарпатській  та Чернівецькій областях;

- ПрАТ «Київстар» у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів - для радіорелейного зв’язку терміном дії до 16.07.2018 у Волинській, Тернопільській, Харківській та Чернівецькій областях.

За заявою ліцензіата підприємця Павлюк Н.І. анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Харківської області.

ТОВ виробничо-комерційній фірмі «Радіо сервіс», лімітед продовжено термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Львівської області.

У зв’язку із анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України ПрАТ «ДАТАГРУП» анульовано 195 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, та звернення, приватному підприємству «Цифрові комунікації» перенесено терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни термінів дії двох ліцензій.

54 нових типи РЕЗ та ВП буде застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 54 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- 11 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- вісім типів до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);

- чотири типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- один тип до розділу 15 (радіообладнання радіорелейних систем передавання прямої видимості);

- сім типів до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- один тип до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);

- один тип до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);

- один тип до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);

- чотири типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- 16 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру внесено зміни до інформації про 13 типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви приватної виробничо-комерційної фірми «ІСТ», ТОВ «Флай Технолоджи»,ТОВ «ІНТРАСИСТЕМС» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія вирішила визначити можливим застосування трьох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

НКРЗІ прийняла рішення виділити за відповідними заявами наступний номерний ресурс:

- ПАТ«Українська залізниця» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Лубни Полтавської області; код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Чернігів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Гребінка Полтавської області;

- ПАТ «Укртелеком» - скорочений номер для організації інформаційно-довідкової служби на території м. Мукачеве Закарпатської області (замовник послуги - Мукачівське міське комунальне підприємство «ЦЕНТР ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ»).

Через бездіяльність оператора щодо вирішення питань з будівництва власної мережі та її підключення до ТМЗК і у зв’язку із порушенням строку задіяння номерного ресурсу, визначеного в дозволі, ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» відмовлено у переоформленні дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ та у переоформленні дозволу на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Цим же рішенням вилучено наступний номерний ресурс:

- у ТОВ «КОМПАТЕЛ ЮКРЕЙН» - номерний ресурс ємністю 1000 номерів та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС- у м. Київ;

- у ПрАТ «Сі-Ес-Ті Інвест» - номерний ресурс ємністю 17400 номерів у м. Харків, номерний ресурс у Дніпропетровській області ємністю: 23100 номерів м. Дніпро, 3000 номерів у м. Кам’янське, 4000 номерів у м. Нікополь; 5000 номерів у м. Павлоград; номерний ресурс у Дніпропетровській області ємністю: 24300 номерів у м. Дніпро та 14500 номерів у м. Кривий Ріг.

Також було переоформлено за відповідними заявами сім дозволів:

- ПрАТ «ДАТАГРУП» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - дозвіл на використання національного ідентифікаційного коду 891 мережі призначення на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської областей, м. Київ, м. Севастополь та АР Крим; дозвіл на використання номерного ресурсу у Хмельницькій області ємністю: 24300 номерів у м. Хмельницький; 4000 номерів у м. Нетішин; 4000 номерів у м. Кам’янець-Подільський; 1000 номерів у селах Хмельницького району; 2000 номерів у м. Старокостянтинів та селах Старокостянтинівського району та  дозвіл на використання номерного ресурсу у Хмельницькій області: коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Старокостянтинів; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кам’янець-Подільський; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Нетішин; коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Хмельницький;

ПАТ «Укртелеком» у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Щастя Луганської області;

- ПрАТ «ТЕЛЕСИСТЕМИ УКРАЇНИ» у зв'язку із  переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 17400 номерів у м. Харків, дозвіл на використання номерного ресурсу у Дніпропетровській області ємністю: 23100 номерів у м. Дніпро; 3000 номерів у м. Кам’янське; 4000 номерів у м. Нікополь; 5000 номерів у м. Павлоград  та дозвіл на використання номерного ресурсу у Дніпропетровській області ємністю: 24300 номерів у м. Дніпро; 14500 номерів у м. Кривий Ріг.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до вимог частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» НКРЗІ вирішила прийняти за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації». Встановлено, що зауваження та пропозиції від фізичних  та юридичних осіб до проекту постанови Кабінету Міністрів України прийматимуться з дня його оприлюднення до 15.01.2018.

НКРЗІ вирішила доручити делегації УДЦР взяти участь у проведенні двосторонніх координаційних зустрічей щодо присвоєнь радіочастот з представниками адміністрацій зв’язку Республіки Польщі, Словацької Республіки, Угорщини та у 14-му засіданні Північно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду, м. Варшава, Республіка Польща, 11-12.12.2017.