Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Прийнято рішення про проведення конверсії в діапазоні 1800 МГц

10 листопада 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, прийняла рішення «Про  проведення конверсії та видачу ліцензії на конкурсних або тендерних засадах» в діапазоні 1800 МГц. Рішення прийнято на підставі заяв ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл» та ПрАТ «Київстар» про намір вивільнити смуги радіочастот, що передбачені також для впровадження нової технології.

Рішення, зокрема, передбачає проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот в діапазоні 1800 МГц у всіх регіонах України та за результатами цієї конверсії видачу ліцензій на конкурсних або тендерних засадах. Цим же рішенням ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл» та ПрАТ «Київстар» визначено суб’єктами конверсії та встановлено строки проведення заходів з конверсії: початок – ІІ півріччя 2017 року, закінчення - не пізніше одного місяця з дня фінансування вартості конверсії ініціаторами конверсії.

Рішення прийнято відповідно до Порядку залучення додаткових позабюджетних коштів для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2007 року № 993.

Цим рішенням надається старт підготовки до тендеру на 4G-ліцензії в діапазоні 1800 МГц, що передбачає виконання всіх необхідних процедур у визначені законодавством конкретні терміни. Так, в двотижневий строк НКРЗІ очікує від суб’єктів конверсії -  ПрАТ «ВФ Україна», ТОВ «лайфселл» та ПрАТ «Київстар» - плани конверсії для розгляду та затвердження.