Підсумки засідання НКРЗІ від 07 листопада 2017 року

25 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: підприємця Небиліцина С.В. - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Миколаївській області; підприємця Бойченка Л.М. - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозвязку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у с. Озера Бородянського району Київської області; ТОВ «ДАТАСЕРВІС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Донецькій, Сумській та Чернігівській областях; підприємця Лукяненка Є.О. - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Харківській області, м. Харків; Приватне підприємство «ІНФОТЕЛСИС» - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Дніпрорудне та Василівському, Михайлівському, Кам’янсько-Дніпровському районах Запорізької області; підприємця Засядька В.В. - для надання послуг доступу до Інтернету у Кіровоградській області;

- 19 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Кінаста А.А. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємців Петльованого П.П., Ковтонюк І.В., Клименко С.М., Клименка Ю.М., Насінника О.М., Насінник О.А., Гуменюк О.П., Онопенко Н.В., Онопенко Л.В., Шевцову Ю.О., Оніщука В.В., Ходак Т.М., Бондарчук С.В., Матвієнко І.С., Кравченко Л.М. у м. Вінниця та м. Хмельницькому; підприємця Любимого Д.Б. та ТОВ «НЕТЛАН» у м.Дніпро; ТОВ «НЕТВОРК ТВ» у м. Маріуполь Донецької області.

Крім того, 18 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 37 суб’єктів господарювання: ЗАТ «Комерційна телекомпанія TGS»; ТОВ «Геліос»; ЗАТ «Камиш-Бурун»; ВАТ «Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева»; ТОВ «Телерадіокомпанія «СМАРТ»; підприємця Карплевську О.О.; ТОВ «Голден Файбер»; приватне підприємство «Ком-Пас»; ТОВ «Лідер Плюс»; ТОВ  «Новател України»; ТОВ «ТРК Карпати Медіа»; спільне підприємство у формі ТОВ «Інфо»; підприємця Єлагіна В.В.; ТОВ «Біс-Ком»; ТОВ «Альфа телеком»; ТОВ «ТіТ-Зв'язок»; приватне підприємство «Дельта -Зв'язок»; підприємство з іноземними інвестиціями у формі ТОВ «Альфа Комунікації»; підприємця Єгорова І.В.; підприємця Грібова О.Г.; підприємця Гребенюкову В.В.; підприємця Голєва С.М.; підприємця Шадрунову І. В.; підприємця Попкову І.М.; підприємця Мунтяну О.І.; підприємця Співака О.Ю.; підприємця Лапича М.М.; підприємця Грищук О.М.; підприємця Власенка А.А; підприємця Похилько О.М.; підприємця Тихонова А.В.; державне підприємство по забезпеченню життєдіяльності зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення «Чорнобильсервіс»; ТОВ «Львівські телекомунікаційні системи»; ТОВ «Черкаські телекомунікаційні системи»; підприємця Меньшикова А.В.; ТОВ «ОМ-Сервіс»; підприємця Баришева В.В.

НКРЗІ видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала суб’єктам господарювання за відповідними заявами дві ліцензії на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

- ТОВ «Центр надання медіа послуг» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного звязку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Полтавської та Кіровоградської областей строком на 5 років;

- ТОВ «Компанія «Конфіденційні телекомунікації України» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку  на території м. Київ строком на 5 років.

НКРЗІ переоформила ліцензії на користування РЧР України

Комісія переоформила ТОВ «лайфселл», у зв’язку зі зменшенням кількості регіонів, ліцензію для рухомого цифрового стільникового радіозв’язку стандарту GSM – 900 у 25 регіонах України.

Крім того, Комісія продовжила термін дії трьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

  • ТОВ «ЛАГІДКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозвязку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 27.02.2018 по 26.02.2023 у Рівненській області;

- ПрАТ «Київстар» - на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-900 з 27.02.2018 по 26.02.2023 у восьми областях України, а також на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 27.02.2018 по 26.02.2033 у шести областях України.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, ПрАТ «Полтавський гірничо–збагачувальний комбінат» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Полтавської області.

У зв’язку із раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, ПрАТ «Цифрові Комунікації» відмовлено у  видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

За заявою ліцензіата ТОВ «ВІНЕТІКА» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Чернігівської області.

Відповідно до статей 34, 38 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пункту 10 Порядку залучення додаткових позабюджетних коштів для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2007 № 993, у зв’язку із надходженням  від ТОВ «ММДС-Україна» заяв про переоформлення ліцензій на користування РЧР України через зменшення смуги радіочастот, Комісія вирішила переоформити ТОВ «ММДС-Україна» 10 ліцензій для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у 26 регіонах України. Крім того, за заявою ТОВ «ММДС-Україна» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом  України для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Чернівецької області. Це рішення вводиться в дію з дня його опублікування на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет, але не раніше дня виконання договору(ів) конверсії, що підтверджується актами про виконання договору конверсії, підписаними ініціаторами та суб’єктом конверсії (ТОВ «ММДС-Україна»).

49 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 49 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • 10 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • один тип до розділу 3 (радіообладнання систем рухомого ультракороткохвильового безпосереднього радіозв’язку);
  • п’ять типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • чотири типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • 12 типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • 17 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про вісім засобів.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Розглянувши проект наказу Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України», Комісія погодила його без зауважень. 

Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, які спрямовані на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу», прийнятого за основу рішенням НКРЗІ від 18.07.2017 № 377, та вирішила подати його на погодження до заінтересованих державних органів.

Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку проведення аналізу ринків певних телекомунікаційних послуг та визначення операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках таких послуг», прийнятий за основу рішенням НКРЗІ від 27.06.2017 № 332, та вирішила подати цей проект на погодження до заінтересованих державних органів.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо забезпечення впровадження  нових радіотехнологій», реєстраційний номер 7181 від 05.10.2017, Комісія висловила позицію щодо доцільності його прийняття. Законопроектом пропонується, зокрема, надати визначення термінів «рефармінг смуг радіочастот», «технологічна нейтральність» та встановити повноваження НКРЗІ щодо визначення необхідності проведення рефармінгу у затвердженому Комісією порядку, визначити підстави для прийняття НКРЗІ рішення про проведення рефармінгу, упорядкувати питання видачі ліцензій за результатами рефармінгу тощо.

Комісія прийняла рішення про проведення тендера на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології «Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT» в смугах радіочастот 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц, 2685-2690 МГц, затвердила Умови тендера та утворила Тендерну комісію з проведення тендера на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, а також призначила осіб, відповідальних за приймання та зберігання документів, які подаються суб'єктами господарювання для участі у тендері.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Комісія погодила його із зауваженням.