Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 31 жовтня 2017 року

11 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: Комунальний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Івано-Франківської обласної ради - для надання послуг виклику служби екстреної медичної допомоги за телефонним номером «103» у Івано-Франківській області; ТОВ «ЮА.НЕТ» - для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Вишгородському районі Київської області; ТОВ «НЕТ-ГРУП» - для надання послуг доступу до Інтернету у Луганській області; ТОВ «Телерадіокомпанія «Розділ.Інфо» - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Львівській області; ПрАТ телерадіокомпанія «Веселка» - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Світловодськ Кіровоградської області; підприємця Удалову Ю.С. - для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Одеса та Одеській області;

- п’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Любиму О.В. у м. Дніпро та Дніпропетровській області; підприємців Мороз О.О. та Сенченка І.Ю. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємця Тюріна Р.В. у м. Запоріжжя; підприємця Байдіна А.Г. у м. Київ.

Крім того, п’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 18 суб’єктів господарювання: приватне мале підприємство «Телекомпанія «Маска», підприємця Грабара А., ТОВ «Цифрові комунікаційні системи», підприємця Сушкова О., дочірнє підприємство «Загальні мережі» ТОВ «Інтернет-Україна», державне підприємство «Луганськвуглезв’язок», ТОВ «СІГМАТЕЛЕКОМСЕРВІС», ТОВ «ТРИГЕР», телерадіокомпанію «СТВ» - Сєверодонецьке комунальне підприємство, ТОВ «Запоріжжя он-Лайн», ЗАТ «Український Промислово-Інвестиційний Концерн», ТОВ «Телеком - Сервіс», телерадіокомпанію «Девком» у формі ТОВ, ТОВ «Сота Плюс», приватне підприємство «Станко-Імпекс ІГ», підприємця Яланського В., підприємця Зінченка В. та ТОВ «Інтерквант».

За заявою суб’єкта господарювання з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено пункт 2136 щодо ТОВ «Екстрател» як такий, що дублює пункт 1644.

НКРЗІ видала ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала за відповідними заявами чотири ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж:

  • ТОВ «Союз» на території м. Пологи Запорізької області;
  • підприємцю Карпенко Г. на території м. Дружба Ямпільського району Сумської області;
  • підприємцю Сав’юку О. на території м. Дніпро;
  • Дочірньому підприємству «ВІАКОР-СЕРВІС» ТОВ «Телекомпанія «ВІАКОР» на території м. Кропивницький.

ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «ЛІНК» отримало ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до
1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Полтавської та Кіровоградської областей.

Крім того, продовжено строк дії трьох ліцензій:

-ТОВ «Т.Е.С.Т.» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Київської області з 19.02.2018 по 18.02.2023;

-ТОВ «НОВИЙ ТЕЛЕКОМ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території с. Білогородка Київської області з 18.02.2018 по 17.02.2023 та ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ, Київської області з 18.02.2018 по 17.02.2023, з включенням до ліцензії особливих умов щодо здійснення модернізації відповідного обладнання.

ТОВ «Мірател» видано копію ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Одеса та Одеської області для провайдера телекомунікацій ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІРАТЕЛ ІНВЕСТ» на території м. Одеса та Одеської області.

НКРЗІ видала та переоформила ліцензій на користування РЧР України

Комісія прийняла рішення видати ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» три ліцензії на додаткову смугу радіочастот: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів); для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Одеській області та для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у м. Київ.

У зв’язку зі зміною місця знаходження юридичної особи ТОВ «СМЗ»  переоформлено три ліцензії на користування радіочастотним ресурсом: для аналогового транкінгового радіозв’язку у м. Київ; для аналогового транкінгового радіозв’язку у м. Київ, Дніпропетровській та Харківській областях та для цифрового ультракороткохвильового радіозв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) у м. Київ.

Цим же рішенням підприємцю Сівцову Ю.В. продовжено термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 03.03.2018 по 02.03.2023 у Херсонській області.

За заявою ліцензіата підприємця Мезенєва Р.А. анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Чернівецької області.

60 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 60 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

-  11 типів до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 6 (радіообладнання систем рухомого ультракороткохвильового безпосереднього радіозв’язку);

- п’ять типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- три типи до розділу 15 (радіообладнання радіорелейних систем передавання прямої видимості);

- два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- один тип до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);

- чотири типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- 33 типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про один засіб.

Розглянувши заяви ТОВ "Хуавей Україна", ТОВ "ПОСЛУГИ ІТ" та лист ТОВ «АЛКОМА» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України і за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявлених типів РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування двох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за відповідними заявами наступний номерний ресурс:

- ПрАТ «ТЕЛЕСИСТЕМИ УКРАЇНИ» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Дніпро;

- ПАТ «Укртелеком» - код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Кремінна Луганської області.

Цим же рішенням переоформлено п’ять дозволів:

-ТОВ «АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ» у зв’язку із переоформленням ліцензії - на використання національного ідентифікаційного коду 894 мережі призначення на території м. Київ та Харківської області і дозвіл на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;

- ПрАТ «ДАТАГРУП» через продовження строку дії ліцензії - на використання номерного ресурсу на території Волинської області ємністю: 14000 номерів у м. Луцьк; 1000 номерів у м. Нововолинськ; 1000 номерів у м. Ковель; дозвіл на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Луцьк та дозвіл на використання номерного ресурсу на території Волинської області: коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Ковель; коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Нововолинськ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Комісія прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку» та встановила, що зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 1 грудня 2017 року. Документ має на меті врегулювати питання встановлення власниками інфраструктури об’єкта доступу обґрунтованої плати за доступ до інфраструктури ККЕ із застосуванням єдиних підходів до визначення складових витрат, що входять до встановлених ними розмірів плат.

Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги і визнання таким, що втратило чинність, рішення НКРЗІ від 08 листопада 2016 року № 589» та вирішила направити його на погодження до Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

Розглянувши надісланий Комітетом Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію», реєстраційний номер 7123 від 19.09.2017, НКРЗІ  висловила позицію щодо недоцільності його прийняття у зв’язку із зауваженнями.

Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Інструкції з оформлення в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, матеріалів про адміністративні правопорушення» та вирішила в установленому порядку подати його на погодження до Державної регуляторної служби України.