НКРЗІ продовжує активно працювати над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

18-19 вересня 2017 року у м. Вільнюс (Литовська Республіка) відбулося 3-тє засідання Експертної робочої групи з питань роумінгу (REWG).

Основною ціллю засідання було представлення групою міжнародних експертів попередніх результатів Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження), яке тривало протягом останніх п’яти місяців і мало на меті аналіз національного законодавства, включаючи роль і компетенцію національного регуляторного органу щодо утворення тарифів на послуги роумінгу, збір статистичних даних від операторів телекомунікацій, що надають послуги міжнародного роумінгу, який допоміг здійснити комплексний аналіз ринку міжнародного роумінгу як у кожній країні Східного партнерства так і в регіоні в цілому.

Нагадаємо, що вказане Дослідження стартувало у ході 2-го засідання REWG (11-12.05.2017, Чеська Республіка), а його основа мета - розробити рекомендації щодо встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства. Дослідження забезпечить надання комплексних рекомендацій щодо впровадження гармонізованого підходу на національному рівні в країнах Східного партнерства, а також оцінки очікуваного впливу на ринок для кожної країни. Окрім зазначеного, Дослідження надасть оцінку доцільності і економічного впливу від укладання регіональної угоди з питань роумінгу серед країн Східного партнерства.

В найближчі місяці країни Східного партнерства разом із групою міжнародних експертів у робочому порядку опрацьовуватимуть попередні результати Дослідження, що були представлені у ході засідання, та розпочнуть підготовку проекту фінального Звіту.

Фінальний Звіт міститиме ряд практичних рекомендацій для країн Східного партнерства стосовно можливих шляхів гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг в регіоні, і повинен бути схвалений пізніше Саміту Східного партнерства (24.11.2017). Публікація Звіту очікується в грудні цього року.

Наступним етапом стане напрацювання плану дій щодо практичної імплементації отриманих рекомендацій, яке заплановане на наступний рік.

Діяльність REWG, проведення вказаного Дослідження та імплементація його результатів – це основа для практичного впровадження ініціативи України щодо створення “об’єднаного комерційного поля” послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах Східного партнерства та країнах-членах ЄС.

Зауважимо, що участь у роботі REWG в цілому та вказаного засідання зокрема також беруть представники країн-членів ЄС, представники Європейської Комісії та міжнародні експерти, зокрема компанії Cullen International та ін., які представляють останні тенденції у сфері регулювання роумінгу в ЄС, досвід Європейського Союзу щодо впровадження RLAH (Roam Like At Home) та статус імплементації цієї ініціативи у ряді європейських країн. Окрім того, члени REWG також вивчають досвід країнах Західних Балкан щодо регулювання міжнародного роумінгу та укладання регіональної угоди з питань роумінгу.


НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України