НКРЗІ оприлюднює Орієнтовний план заходів з впровадження послуг із перенесення абонентських номерів

01 лютого 2017 року в НКРЗІ відбулась нарада за участі представників операторів телекомунікацій та їх асоціацій, державних установ та організацій, під час якої було розглянуто підготовлений НКРЗІ спільно з ДП «УДЦР» Орієнтовний план заходів з впровадження послуг із перенесення абонентських номерів (ППН). (у версії .pdf   та .xls )

Відповідно до протокольного рішення вищевказаної наради зазначений Орієнтовний план було доопрацьовано з врахуванням пропозицій провідних операторів телекомунікацій та розміщено на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.

Документ містить перелік заходів та орієнтовні строки їх реалізації, що передбачають зокрема: розробку технічних завдань та технічних умов на створення централізованої і локальних баз даних; розробку Технологічного процесу взаємодії централізованої бази даних перенесених номерів з телекомунікаційними мережами та телекомунікаційних мереж між собою під час надання ППН; відповідне дообладнання телекомунікаційних мереж операторів; розробку та налаштування систем підтримки бізнесу та додаткових сервісів і білінгових систем операторів.

План дозволяє як адміністратору централізованої бази даних, так і операторам телекомунікацій, забезпечити ефективне планування та своєчасне проведення робіт з доопрацювання власних телекомунікаційних мереж з метою забезпечення абонентам можливості вільної зміни оператора без втрати абонентського номера.

Слід зазначити, що надання абоненту права вільного вибору найкращих для себе умов отримання телекомунікаційних послуг є загальновизнаним, на теренах європейської спільноти, ринковим інструментом підтримки конкурентного середовища, який має бути запроваджений у рамках імплементації в Україні вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України № 1678-VII від 16.09.2014.

Наступна нарада щодо стану виконання заходів. передбачених Орієнтовним планом, відбудеться 03 березня 2017 року в приміщенні НКРЗІ за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська, 3, кімн. 103.