НКРЗІ виносить на громадське обговорення питання ефективності використання радіочастотного спектра

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на черговому засіданні, що відбулося 20 квітня 2016 року, взяла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України». Документ розроблено з метою підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу в перспективних для запровадження нових технологій діапазонах та розширення географії надання телекомунікаційних послуг українським споживачам.

За даними дослідження, проведеного фахівцями НКРЗІ у смугах радіочастот 834-843/869-888 МГц, 1427-1451,5/1477-1497,5 МГц, 1900-1920/1980-2000 МГц, 2300-2400 МГц та 2500-2700 МГц, за ліцензіями, які надають виключне право на використання радіочастотного ресурсу, виявлено вкрай низький рівень розгалуження мереж операторів у рамках зазначених ліценцій. Причиною виникнення такої ситуації є відсутність чіткого і прозорого критерію, що визначає факт повного освоєння радіочастотного ресурсу за ліцензією та створення умов для задоволення попиту споживачів на телекомунікаційні послуги. 

Розв'язання проблеми НКРЗІ вбачає у запровадженні деталізації зобов'язань операторів щодо користування ексклюзивними частотами. Так, у відповідних змінах до Ліцензійних умов пропонується визначити, що повним освоєнням радіочастотного ресурсу за ліцензією, що надає виключне право на користування смугами радіочастот, вважається встановлення не менше ніж однієї базової станції на кожні 500 тис. населення кожного регіону за ліцензією за умови надання телекомунікаційних послуг за встановленими показниками якості. 

Пропозиції НКРЗІ, викладені у відповідному проекті рішення, будуть оприлюднені на офіційному сайті регулятора для громадського обговорення. До 23 травня 2016 року від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту цього регуляторного акта. Комісія закликає зацікавлені сторони до широкого діалогу для вирішення зазначеного проблемного питання.