Підсумки засідання НКРЗІ від 29 березня 2016 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на вісімнадцять позицій. Комісія видала чотири ліцензії, переоформила дві ліцензії та продовжила строк дії двох ліцензій на надання послуг у сфері телекомунікацій. Комісія переоформила дві ліцензії, а також продовжила термін дії однієї ліцензії на користування РЧР України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 29 березня 2016 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на вісімнадцять позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесено:

- вісім операторів – ТОВ «Агенція безпеки» для надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у м. Маріуполь Донецької області; ТОВ «Охоронне агентство «Барс» для надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; ТОВ «Луміна» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Київ та Київській області; підприємців Гнатюк О.П. та Нежикова І.Я. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Одеса, Комінтернівському районі Одеської області; підприємців Ковалевського О.М., Косовського Д.А., Пушкар Н.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Одеса;

- десять провайдерів-підприємців, які надаватимуть послуги доступу до Інтернет на території України, зокрема Олійника С.В., Литвиненко Д.В., Серьогіна С.С., Мужука М.Ф., Неграя О.В. – у містах Миколаїв, Одеса, Южне, Чорноморськ та смт Чорноморське Одеської області, Затайдух О.М. – у Вінницькій області, Кожемякіну К.Ю., Мішаріна Б.І. – у м. Київ, Швеця Н.В. – у м. Львів та Львівській області, Шевчука А.М. – у Чернігівській області.

Також внесено зміни до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема: ТОВ «Корбіна ІСП» надаватиме послуги доступу до Інтернет у м. Київ та Київській області; підприємець Шоркін Р.О. здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж, надаватиме послуги доступу до Інтернет із використанням РЧР та без використання РЧР, надаватиме в користування канали електрозв`язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Донецькій та Сумській областях; ТОВ «Гігател» надаватиме послуги доступу до Інтернет, здійснюватиме технічне обслуговування та експлуатацію власних телекомунікаційних мереж у Хмельницькій та Рівненській областях; ТОВ «Воля-Кабель» надаватиме послуги доступу до Інтернет у містах Київ, Чернівці, Вінниця, Рівне, Херсон, Кіровоград, Луцьк, Севастополь, Сімферополь, Євпаторія, с. Перове Сімферопольського району АР Крим, Донецьк, Краматорськ, Макіївка Донецької області, Запоріжжя, Мелітополь Запорізької області, Чернігів, Ніжин Чернігівської області, Житомир, Коростень Житомирської області, Хмельницький, Старокостянтинів, Кам’янець-Подільський, Волочиськ Хмельницької області, Тернопіль, Теребовля, Чортків, Кременець Тернопільської області, Полтава, Миргород, с. Розсошенці Полтавської області, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Новомосковськ, смт Ювілейне Дніпропетровської області, Харків, Лозова, смт Солоницівка Дергачівського району Харківської області, Суми, Охтирка, Путивль Сумської області, Алчевськ Луганської області, Львів, Трускавець, Добротвір, Нововолинськ, Нетішин, смт Велика Березовиця, с. Стебник Львівської області, Фастів, Українка, Обухів, Васильків, Вишгород, Біла Церква Київської області.

У зв’язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій та за заявами ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» і ТОВ «ЄВРО Стрім» їх виключено з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія видала, переоформила та продовжила строк дії ліцензій на надання послуг у сфері телекомунікацій

За заявами суб’єктів господарювання Комісія строком на 5 років видала чотири ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, зокрема три ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телемереж: ТОВ «Охоронний холдінг» та ТОВ «Охоронне агентство «Барс» на території м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, ТОВ «Агенція безпеки» на території м. Маріуполь Донецької області, а також одну ліцензію ТОВ «Енергозв’язок» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Львівської області.

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» дві ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Львівської області, а також на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Київ.

За заявою ТОВ «Максимум-нет» НКРЗІ продовжила строк дії однієї ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території сіл Крюківщина, Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області.

У зв’язку з ненаданням заявником документів, що підтверджують внесення плати за продовження строку дії ліцензії, НКРЗІ скасувала пункт 2.1. свого рішення від 02.09.2014 № 605 щодо продовження ТОВ «Зв’язокбудсервіс» строку дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Донецької області, пункт 1.3. свого рішення від 23.09.2014 № 655 щодо видачі ліцензії ТОВ «Пегас КЛ» на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Красний Лиман Донецької області, пункт 2.2. свого рішення від 10.02.2015 № 71 щодо продовження ПП «Інтех-2007» строку дії ліцензії на надання послуг із технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Чернівці, пункт 1.2. свого рішення від 10.03.2015 № 123 щодо видачі ліцензії ТОВ «Телерадіокомпанія «Дельта» на надання послуг із технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення на території Сумської області, пункт 1.1. свого рішення від 01.12.2015 № 622 щодо видачі ліцензії ЗАТ - НВФ «Елекомс» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв`язку з ємністю мережі до 10000 номерів із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Вінницької області.

На підставі постанов Окружного адміністративного суду міста Києва та постанови Київського апеляційного адміністративного суду, Комісія продовжила на 5 років строк дії ліцензії, виданої ПАТ «Укртелеком» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку з ємністю мережі понад 10000 номерів на території України.

Комісія переоформила та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

У зв’язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи Комісія переоформила ТОВ «Норматек, ІНК.» дві ліцензії на користування РЧР та визнала недійсними ліцензії, що переоформлюються: для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території України та для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території м. Київ.

Цим же рішенням Комісія продовжила Державному підприємству «Харківський обласний радіотелевізійний передавальний центр» термін дії однієї ліцензії на користування РЧР для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби на території Харківської області.

За заявою підприємця Короля В.М. анульовано ліцензію на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних із використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування РЧР, та звернення ТОВ «Просат» йому перенесено термін початку користування радіочастотним ресурсом без зміни терміну дії ліцензії.

Нові РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України

Комісія прийняла рішення внести до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування, вісімнадцять нових типів РЕЗ та ВП, а саме: п’ять типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, три типи радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу, один тип радіообладнання безпроводових персональних звукових систем, дев’ять типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

НКРЗІ визначила можливим застосування двох наступних заявлених типів радіоелектронних засобів на території України: гідрометеорологічного буя «Fugro» моделі SW Midi 185, виробництва «Fugro Oceanor AS» (Норвегія) з блоком АІС моделі ATN01-300-00 виробництва «L3 Communications Corporation» (США) та блоком GSM/GPRS моделі MC52i виробництва «Cinterion Wireless Modules» (Німеччина), а також станції радіорелейної типу StreetNode моделі 6250 PTP діапазону 60 ГГц, виробництва компанії «Intracom S.A. Telecom Solutions» (Греція).

НКРЗІ виділила скорочені номери

За заявою ПрАТ «Київстар» НКРЗІ надала скорочений номер 109 для організації власної інформаційно-довідкової послуги з надання інформації про телефонні номери для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території України.

Цим же рішенням Комісія виділила ПрАТ «Київстар» скорочені номери для організації інформаційних послуг:

- 121 («Служба точного часу»), 122 («Прогноз погоди»), 123 («Курс валют») для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території України.

За заявою ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова компанія «Укртатнафта» НКРЗІ виділила номерний ресурс (код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7) у м. Кременчук та Кременчуцькому районі Полтавської області.

Згідно з підпунктом 5.7.3 Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України (відсутність заявленого на виділення скороченого номеру в Національному плані нумерації), Комісія відмовила ПрАТ «Київстар» у виділенні скорочених номерів 160, 1111, 1119, 111 для організації інформаційної послуги «Голосова інформаційно-довідкова служба» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 67, 68, 96, 97, 98 на території України.

Відповідно до підпункту 10.1.4 вищезгаданого Положення (за заявою оператора) у ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» вилучено номерний ресурс ємністю 700 номерів у м. Маріуполь Донецької області, а згідно з підпунктом 7.2.8 цього ж Положення (переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами) ПАТ «Укртелеком» переоформлено дозвіл на використання цього номерного ресурсу.