Впровадження бази кодів IMEI мобільних телефонів

1. Як перевірити наявність коду IMEI телефону у базі даних кодів IMEI?

2. При перевірці коду IMEI отримано відповідь: "Уведений код ХХХХХХХХХХХХХХ в БД IMEI не знайдено". Що це означає?

3. На що треба звертати увагу під час придбання мобільного телефону в магазині?

4. Як реєструється код IMEI мобільних телефонів в узагальненій базі даних, ввезених як особисті речі?

5. Як зареєструвати у базі кодів IMEI мобільний телефон, який було придбано за кордоном у подарунок?

6. Як реєструється код IMEI мобільних телефонів в узагальненій базі даних, отриманих у міжнародних поштових відправленнях?

7. Що робити, якщо мобільний телефон було вкрадено?

8. Якщо органи внутрішніх справ знайдуть вкрадений телефон і повернуть його власникові, чи буде код IMEI цього телефону повернуто з "чорного" до "білого" списку?


 1. Як перевірити наявність коду IMEI телефону у базі даних кодів IMEI?

Наявність коду IMEI у базі даних можна перевірити за допомогою Інтернет на веб-сайті УДЦР у розділі "База IMEI" або детальну інформацію щодо внесення кодів ІМЕІ до узагальненої бази даних, Ви можете дізнатись за телефоном консультативного центру УДЦР (044) 422-85-85.

 2. При перевірці коду IMEI отримано відповідь: "Уведений код ХХХХХХХХХХХХХХ в БД IMEI не знайдено". Що це означає?

Якщо при перевірці отримано повідомлення: "Уведений код ХХХХХХХХХХХХХХ в БД IMEI не знайдено", то це може означати:

  • мобільний телефон, що Ви придбали, було ввезено до України з порушенням чинного законодавства – без оформлення відповідних митних процедур;
  • у разі, якщо Ви особисто ввезли з-за кордону в Україну до двох мобільних телефонів і не звернулися з відповідною заявою до Українського державного центру радіочастот (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км) для реєстрації його коду ІМЕІ в узагальненій базі даних;
  • телефон було отримано Вами в міжнародному поштовому відправленні і Ви не звернулися з відповідною заявою до Українського державного центру радіочастот (03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км) для реєстрації його коду ІМЕІ в узагальненій базі даних;
  • мобільні телефони, ввезені імпортером з дотриманням вимог чинного законодавства, були передані у роздрібну реалізацію до подання кодів ІМЕІ цих телефонів для внесення до узагальненої бази даних.

 3. На що треба звертати увагу під час придбання мобільного телефону в магазині?

Під час купівлі мобільного телефону уважно здійснюйте всі етапи його перевірки:

  • перевірте відповідність коду ІМЕІ, нанесеного на фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону, під акумулятором, та на упаковку телефону;
  • якщо коди співпали, слід перевірити відповідність коду ІМЕІ, прошитого в телефоні, з тим, що нанесений на фірмову етикетку. Для цього треба включити телефон (у продавця для перевірки телефонів повинна бути SIM-картка) і набрати на клавіатурі комбінацію *#06#. На екрані телефону з'явиться його код ІМЕІ, який необхідно звірити з написом на фірмовій етикетці.

Якщо коди не співпадають, то треба відмовитися від придбання такого телефону, щоб уникнути проблем у подальшому.

  • У разі, якщо коди ІМЕІ співпали, необхідно за допомогою цього телефону, телефону продавця або іншого Вашого телефону відправити на короткий номер 307 любого мобільного оператора SМS з кодом ІМЕІ. Якщо SМS набирає продавець, то перед відправкою повідомлення перевірте, чи дійсно ваш код ІМЕІ надсилається для перевірки. У відповідь Ви отримаєте повідомлення щодо наявності або відсутності коду ІМЕІ цього телефону в базі даних кодів ІМЕІ. Інформацію щодо наявності коду ІМЕІ в узагальненій базі даних можна також отримати на веб-сайті УДЦР в розділі "База ІМЕІ".
  • Наявність коду ІМЕІ телефону в базі даних означає, що цей телефон законно ввезено до України і що в подальшому ви зможете підключитися до мережі любого мобільного оператора, а сервісні центри виробників будуть його обслуговувати у випадку виникнення технічних проблем.

Якщо ж ви отримаєте повідомлення про те, що телефон знаходиться в "сірому" списку, відмовтеся від його придбання.

 4. Як реєструється код ІМЕІ мобільних телефонів в узагальненій базі даних, ввезених як особисті речі?

Необхідно звернуться письмово до УДЦР (адреса: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15 км) із заявою про внесення до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ терміналів, які було ввезено з-за кордону в Україну. Форма заяви знаходиться у розділі "База ІМЕІ" - "Зразок заяви" на сайті УДЦР.

До заяви додається:

При особистому ввезенні з-за кордону:

  • копія митної декларації, у якій зазначені термінали, що ввезені з-за кордону, або першої сторінки та сторінки з відміткою про перетинання державного кордону України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

А саме, оформлена митна декларації (копія), в якій зазначено марку та кількість телефонів з наявністю штампів митного органу України про проведення митного контролю.

Якщо при ввезенні телефону з-за кордону митна декларація не була заповнена, до заяви необхідно додати копії документів, які засвідчують легальність перебування за кордоном, а саме ксерокопії першої сторінки паспорту та сторінки з відміткою про перетинання державного кордону України під час особистого ввезення терміналу з-за кордону.

Порядок перетинання державного контролю громадянами України регулюється Законами України “Про прикордонний контроль” та “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, а також Правилами перетинання державного контролю громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. Факт проходження прикордонного контролю і пропуску в установленому порядку через державний кордон України може бути підтверджено відповідним проставленням відмітки "В'їзд" ("Виїзд") у паспортному документі.

Для підтвердження інформації щодо перетинання Вами державного кордону України, з метою отримання довідки, Ви можете звернуться до Державної прикордонної служби України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26, тел. 044 527-63-01.

 5. Як зареєструвати у базі кодів IMEI мобільний телефон, який було придбано за кордоном у подарунок?

Бажано, щоб особа, яка дарує мобільний телефон, що було придбано за кордоном, зареєструвала його перед тим, як дарувати. В іншому випадку для реєстрації коду ІМЕІ подарованого телефону необхідно щоб Вам передали ще й оформлену на нього митну декларацію. Тільки в цьому випадку Ви зможете зареєструвати код ІМЕІ подарованого мобільного телефону. Для цього Вам необхідно написати заяву встановленого законодавством зразка та надіслати її на адресу Українського державного центру радіочастот: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15 км. Форма заяви знаходиться на веб-сайті УДЦР у розділі "Зразок заяви". До заяви необхідно додати оригінал оформленої митної декларації.

 6. Як реєструється код ІМЕІ мобільних телефонів в узагальненій базі даних, отриманих у міжнародних поштових відправленнях?

При отриманні терміналів у міжнародних поштових відправленнях або міжнародних експрес-відправленнях необхідно звернуться письмово до УДЦР (адреса: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15 км) із заявою про внесення до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ терміналів, які було ввезено з-за кордону в Україну. Форма заяви знаходиться у розділі "База ІМЕІ" - "Зразок заяви" на сайті УДЦР.

До заяви додається один із документів, що використовувався для декларування предметів (товарів), які пересилалися через митний кордон, передбачених пунктами 6, 7 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450.

 7. Що робити, якщо мобільний телефон було вкрадено?

Написати заяву до органів МВС (із пред'явленням підтверджуючих документів на право володіння цим телефоном – гарантійний талон, чеки та інше), вимагати порушення карної справи (за бажанням відразу вимагати блокування обслуговування викраденого телефону). Внесення викраденого телефону до „чорного” списку здійснюється виключно на підставі надходження до Українського державного центру радіочастот офіційного повідомлення від МВС України. У разі, коли Ви вже написали заяву до органів МВС щодо викрадення телефону, але при перевірці по базі даних кодів IMEI надходить повідомлення "Ваш телефон знаходиться у "білому" списку", це означає, що повідомлення від МВС України щодо внесення коду ІМЕІ Вашого телефону до "чорного" списку ще не надійшло до Українського державного центру радіочастот.

 8. Якщо органи внутрішніх справ знайдуть вкрадений телефон і повернуть його власникові, чи буде код IMEI цього телефону повернуто з "чорного" до "білого" списку? 

Так, код IMEI повернутого власнику вкраденого раніше телефону буде переведено із "чорного" до "білого" списку на підставі надходження до Українського державного центру радіочастот офіційного повідомлення від МВС України.