Департамент ліцензування

Директор департаменту

Чернявська Ірина Юріївна

044 202 00 12

cherniavska@nkrzi.gov.ua

Основні функції Департаменту ліцензування

1. Забезпечує проведення НКРЗІ єдиної державної політики з питань державного регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом.

2. Забезпечує надання адміністративних послуг НКРЗІ з питань:

  • реєстрації операторів, провайдерів телекомунікацій;
  • ліцензування користування радіочастотним ресурсом України;
  • визначення можливості застосування конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України в смугах радіочастот загального користування.

3. Згідно з рішеннями НКРЗІ веде реєстри:

  • операторів, провайдерів телекомунікацій;
  • операторів поштового зв’язку;
  • радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування;
  • радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України;
  • ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України.

4. У разі якщо заявлена потреба в радіочастотному ресурсі України перевищує його фактичну наявність - готує пропозиції НКРЗІ щодо проведення конкурсів або тендерів для отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України.

5. Здійснює аналіз виконання законів, інших нормативних актів та регламентуючих документів, що стосуються користування радіочастотним ресурсом України, та готує пропозиції НКРЗІ щодо впровадження нових радіотехнологій у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, сприяння впровадженню нових видів телекомунікаційних послуг і застосування нових технологій.

6. Забезпечує участь НКРЗІ у розробленні та погодженні НКРЗІ  проектів змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до законодавства.

7. Бере в установленому порядку участь у підготовці або готує проекти законів, інших нормативно-правових актів, що стосуються компетенції Департаменту.

8. Забезпечує роботу та бере участь у роботі тимчасової експертної групи з питань здійснення НКРЗІ координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, які виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону.

9. Готує пропозиції НКРЗІ щодо узгодження переліку акредитованих у встановленому порядку органів, уповноважених на провадження діяльності з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

10. У встановленому порядку забезпечує участь НКРЗІ у роботі Міжнародного союзу електрозв’язку та інших міжнародних організацій з питань, що належать до компетенції Департаменту; організовує в установленому порядку виконання їх рішень з питань, що належать до компетенції НКРЗІ та повноважень Департаменту, бере в установленому порядку участь у підготовці проектів відповідних міжнародних договорів України.

11. Забезпечує виконання НКРЗІ міжнародної координації та міжнародного захисту частотних присвоєнь України.

12. Готує проекти та оформлює ліцензії відповідно до прийнятих рішень НКРЗІ, після чого видає їх суб’єктам господарювання у встановленому порядку.