Саміт BEREC–EMERG–EaPeReg–REGULATEL на тему: “Визначальні фактори інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю” відбувся в Іракліоні

02 жовтня 2019 року у м. Іракліон (Грецька Республіка) відбувся спільний Саміт Органу європейських регуляторів у сфері електронних комунікацій (BEREC), Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства (EaPeReg), Латиноамериканським форумом регуляторів у сфері телекомунікацій (REGULATEL) та Європейсько-Середземноморською мережею регуляторів  (EMERG) на тему: “Визначальні фактори інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю” (далі – Саміт), участь в якому взяв Голова НКРЗІ.

Спільний Саміт проводиться раз на два роки у рамках двосторонніх Меморандумів про співробітництво BEREC з EMERG, EaPeReg та REGULATEL.

Участь у цьогорічному Саміті взяли глави та представники національних регуляторних органів країн Східного партнерства, країн-членів ЄС, країн Близького Сходу, Латинської Америки та Північної Африки, що є членами BEREC, EMERG, EaPeReg та REGULATEL (віддалена участь), а також представники компанії DAS та інші.

Основна увага учасників була сфокусована на обговоренні питань та досвіду щодо інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю, які були представлені представниками BEREC, EMERG та EaPeReg. Зокрема, було проведено дві тематичні сесії, у ході яких обговорювалися питання щодо визначальних факторів інвестування у мережі з надвисокою пропускною здатністю/very high capacity networks (VHCN) та щодо можливого впливу державного субсидування на конкуренцію.

Важливою подією Саміту стала спеціальна сесія присвячена церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння між BEREC та EaPeReg, з метою продовження терміну його дії на наступні два роки та подальшої успішної співпраці країн Східного партнерства та держав-членів Європейського Союзу у рамках цих платформ.

Окрім зазначеного, на полях Саміту також відбулася двостороння зустріч EaPeReg та EMERG у ході якої представники платформ обговорили ряд важливих питань та обмінялися досвідом щодо подальшого стійкого розвитку та діяльності обох платформ, а також досягли домовленості щодо проведення спільних заходів у 2020 році, зокрема з питань досвіду експертних робочих групи з питань міжнародного роумінгу, діяльність яких спрямована на зниження тарифів на міжнародний роумінг на регіональному рівні.

Участь у Саміті сприяла поглибленню діалогу з главами регуляторних органів електронних комунікацій країн-членів ЄС та розширенню діалогу з регуляторними органами країн-членів EMERG, а також обміну досвідом з питань, що обговорювалися у ході заходу, що сприятиме подальшому співробітництву та просуванню регіональних ініціатив.