Історія

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 16.12.2021 № 1971-ІХ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), є правонаступником НКРЗІ.


Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, створено Указом Президента України №1067/2011 від 23.11.2011 на виконання Закону України «Про телекомунікації». Цим же Указом затверджено Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (НКРЗІ).

Згідно з Положенням, НКРЗІ є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України та підзвітним Верховній Раді України. НКРЗІ є органом державного регулювання у сфері телекомунікацій, інформатизації, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв`язку. У визначеній сфері НКРЗІ здійснює повноваження органу ліцензування, дозвільного органу, регуляторного органу та органу державного нагляду (контролю).

Головою НКРЗІ призначено Яцука Петра Петровича згідно з Указом Президента України № 1068/2011 від 23.11.2011.

16 грудня 2011 року Президент України відповідними указами призначив склад НКРЗІ. Установче засідання НКРЗІ відбулося 20 грудня 2011 року.

Указом Президента України № 469/2013 від 2 вересня 2013 року «Про внесення змін до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації» розширено повноваження Комісії щодо здійснення державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності.

Указом Президента України "Про призначення Голови та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації" від 17.05.2014 № 479/2014 Головою НКРЗІ призначено Семенченка Андрія Івановича, членами НКРЗІ - Греська Володимира Петровича, Дзюбу Сергія Вікторовича, Довгого Анатолія Миколайовича, Олійника Володимира Филимоновича, Склярова Олександра Івановича.

Відповідно до Указу Президента України № 627/2014 від 28 липня 2014 року «Про призначення Голови та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації» Головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації призначено Животовського Олександра Миколайовича, а членами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації призначено Греська Володимира Петровича, Лагошина Віктора Євгенійовича, Мазура Віктора Олексійовича, Склярова Олександра Івановича.

Відповідними указами Президента України звільнено з посади Голову НКРЗІ Семенченка Андрія Івановича, а також членів НКРЗІ Довгого Анатолія Миколайовича, Дзюбу Сергія Вікторовича, Олійника Володимира Филимоновича, Уласенко Олену Миколаївну.

Указом Президента України від 29 серпня 2014 року № 697/2014 Сергія Дзюбу призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.

Указом Президента України  від 6 червня 2016 року № 241/2016 Віктора Мазура звільнено з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, згідно з поданою ним заявою.

Указом Президента України від 15 червня 2016 року № 256/2016 Олександра Бісюка призначено на посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Указом Президента України від 14 травня 2019 року № 223/2019 Олександра Животовського призначено на посаду Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.