Підсумки засідання НКРЗІ від 08 cерпня 2017 року

14 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- чотирьох операторів: ТОВ «САКСКАЙ» для надання послуг доступу до Інтернет у м. Київ; ТОВ «НЕТВОРК ОНЛАЙН» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації з використанням РЧР та без використання РЧР у Закарпатській області; ТОВ «ДАБЛ-Ю НЕТ ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Київ та ТОВ «МУНІЦИПАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ+» для надання послуг доступу до Інтернет, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Вишгород Київської області;

- 10 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємця Свирида В.Ю. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м.Українка та м.Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ТОВ «БІТТЕР-НЕТ» та ТОВ «БІТТЕР+НЕТ» у Тернопільській області; підприємця Гурина С.Г. у Рівненській області; підприємця Мірошніченка В.С. у м. Дніпро та Дніпропетровській області; підприємця Поліху І.І. у Львівській області; підприємця  Масляного О.В. у Миколаївській області; підприємців Романченко З.М., Федоніну О.Г. та Білана Р.О. у м. Київ, Київській, Вінницькій, Чернігівській, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській та Полтавській  областях.

Крім того, девять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій (за заявами суб’єктів господарювання) з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Ковнацького А.І., ТОВ «ЮНІВЕРС ЛАЙН» та підприємця Теличкана Ю.В.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Комісія прийняла рішення видати ТОВ «МікроТім» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Закарпатській області.

Цим же рішенням Комісія продовжила термін дії семи ліцензій:

- ТОВ «ІНТЕЛКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 19.12.2017 по 18.12.2022  у Запорізькій області;

- ТОВ «ПОЛТАВАІНФОКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 06.12.2017 по 05.12.2022 у Полтавській області;

- підприємцю Чабанову А.О. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 27.12.2017 по 26.12.2022 у Миколаївській області;

- ПАТ «Укртелеком» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації)  з 05.12.2017 по 04.12.2022 у 15 областях України;

- ТОВ «Науково - виробниче комерційне підприємство «Спаринг - Віст» - на користування радіочастотним ресурсом для аналогового ультракороткохвильового радіотелефонного зв’язку (радіозв’язку фіксованої, рухомої сухопутної та морської радіослужб) з 21.11.2017 по 20.11.2022 у  Львівській області;

- ПрАТ «ВФ Україна» - на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-900 з 25.11.2017 по 24.11.2022 у 12 областях України та ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку GSM-1800 з 25.11.2017 по 24.11.2022 у Запорізькій, Закарпатській та Луганській областях.

У зв’язку із недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, підприємцю Жаркову О.В. відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Харківської області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, ТОВ «Х-СІТУ» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації і радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Хмельницької області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України щодо термінів подачі заяви, ТОВ «БІП» відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Івано-Франківської області.

У зв’язку з анулюванням ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України ТОВ «АІС - Альянс» анульовано 35 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

35 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 35 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

  • чотири типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
  • три типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
  • чотири типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
  • два типи до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);
  • три типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
  • 19 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, внесено зміни у інформацію про 13 вже наявних засобів у Реєстрі РЕЗ та ВП.

У зв’язку з виявленням фактів недостовірності заявлених відомостей про технічні характеристики та порушення процедури підтвердження відповідності продукції, до складу якої входить РЕЗ, НКРЗІ вирішила виключити з Реєстру РЕЗ та ВП три радіоелектронні засоби, зазначені у позиціях 4659, 5033 та 5075 розділу 27.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія видала ТОВ «ЕМ АЙ АЙ ТІ» код транзитний  пункту сигналізації мережі СКС-7 та код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ.

Також прийнято рішення переоформити 58 дозволів на використання номерного ресурсу:

- ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» у зв’язку із переоформленням ліцензій - 56 дозволів на використання номерного ресурсу загальною ємністю 181 000 номерів місцевої мережі, 12 скорочених номерів, 25 кодів мережі СКС-7, коду мережі MNC та 4 ідентифікаційних кодів мобільного зв’язку у різних регіонах України;

 - ТОВ «ЕМ АЙ АЙ ТІ» у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ;

- ПрАТ «Прикарпаттяобленерго» у зв’язку із переоформленням ліцензії - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 700 номерів у м. Івано-Франківськ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроектів та нормативно-правових актів

НКРЗІ висловила позицію щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації», реєстраційний номер 6711 від 13.07.2017, що надійшов на розгляд від Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.

Комісія розглянула проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», реєстраційний номер 6688 від 12.07.2017, та висловила позицію щодо доцільності прийняття із зауваженнями та пропозиціями.

Прийнято за основу проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі» та встановлено, що до 08 вересня 2017 року від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань прийматимуться зауваження та пропозиції до проекту акта та аналізу регуляторного впливу.

Розглянувши проект  Закону України «Про внесення змін до Законів України «Про телекомунікації» і «Про радіочастотний ресурс України» щодо ідентифікації абонентів рухомого (мобільного) зв’язку та запровадження реєстрації кінцевого обладнання за міжнародним ідентифікатором», надісланий Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила його із зауваженнями.  

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо цифрового розвитку України», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Комісія погодила його із зауваженнями.