Підсумки засідання НКРЗІ від 04 жовтня 2016 року

Згідно з рішенням Комісії Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій поповнився на 13 позицій. Комісія видала одну та продовжила термін дії двох ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Видано одну, переоформлено одну та продовжено термін дії однієї ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. Ці та інші рішення прийнято на черговому засіданні НКРЗІ 04 жовтня 2016 року.

Реєстр операторів, провайдерів поповнився на тринадцять позицій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесені:

- шість операторів: - підприємець Нерушев С. І. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Костянтинівка Донецької області; ТОВ «УЛАН ПЛЮС» для надання послуг доступу до Інтернету у смт Лисянка Черкаської області; підприємець Ємжин В.В. для надання послуг доступу до Інтернет у м. Київ; підприємець Бугун О. О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Сєверодонецьк Луганської області та у Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському, Сватівському та Станично-Луганському районах Луганської області; Приватне підприємство «Інфосервіс-Лінк» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Сєверодонецьк Луганської області та у Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському, Сватівському та Станично-Луганському районах Луганської області; підприємець Соколова С.С. для надання послуг доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Одеській області.

- сім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємець Потапова М.М. у Одеській та Миколаївській області; Приватне підприємство «Захід Телеком» у Київській області; Приватне підприємство «Схід Телеком» у Київській області; Приватне підприємство «Північ Телеком» у Київській області; підприємець Алексєєв В. О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Комсомольське Харківської області; підприємець Наконечний С. О. у м. Київ та Київській області; підприємець Степанов А. В. у м. Київ.

У зв‘язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Рибачука В.В.

Крім того, 14 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, місцезнаходження (місця проживання), виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій

На засіданні прийнято рішення видати одну ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років: підприємцю Чембурі В. І. на території м. Бердянськ Запорізької області.

Цим же рішенням за відповідними заявами продовжено строк дії двох ліцензій:

  • ТОВ «Київщина-Телеком» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ та Київської області, з включенням до ліцензії особливих умов: здійснити протягом шести місяців з дати видачі відповідної ліцензії модернізацію обладнання для подальшого використання міжстанційної сигналізації СКС-7 за Версією 3.0, зі змінами № 1;

  • Телерадіокомпанії «Кабельні телевізійні мережі плюс» на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Олександрія Кіровоградської області.

Крім того, державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» за його заявою анульовано ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території с. Червона Слобода, с. Копіївка, с. Юрів Макарівського района Київської області.

Комісія видала, переоформила та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Ліцензію на додаткову смугу радіочастот отримало ТОВ «ДНІПРОЛІНК» на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області.

У зв’язку зі зміною найменування юридичної особи ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» переоформлено одну ліцензію для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області.

Крім того, ПрАТ «ТЕЛЕСИСТЕМИ УКРАЇНИ» за відповідною заявою продовжено термін дії однієї ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Київській, Дніпропетровській та Харківській областях.

ТОВ «МЕРЛІН-ТЕЛЕКОМ» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території м. Києва у зв’язку із невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), що зазначені у Плані освоєння радіочастотного ресурсу України, з іншими РЕЗ.

Наступним рішенням ТОВ «ДНІПРОЛІНК» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Дніпропетровської області у зв’язку з невідповідністю змісту поданих документів Плану використання радіочастотного ресурсу України.

Іншим рішенням за заявою ТОВ «МЕГАБУТІК» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Одеської області.

Нові РЕЗ та ВП будуть застосовуватись в смугах радіочастот загального користування на території України

НКРЗІ прийняла рішення внести до Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про 44 нових типів обладнання, а саме: двадцять сім типів радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку, у тому числі останні моделі радіотелефонів систем стільникового зв'язку iPhone 7 та iPhone 7 Plus; два типи радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу; два типи радіообладнання безпроводових персональних звукових систем; один тип радіообладнання короткого радіусу дії з індукційним принципом роботи; 12 типів радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

Крім того, у Реєстр РЕЗ та ВП внесено зміни про інформацію щодо 18 вже існуючих типів радіообладнання.

Розглянувши заяви щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатом технічної експертизи НКРЗІ визначила можливим застосування чотирьох заявлених типів РЕЗ на території України, а саме: радіотерміналу моделі TDL 450H, виробництва «Trimble Engineering & Construction Group», США; двох носимих радіостанцій різних моделей виробництва «Kenwood Corporation», Японія та повторювача (ретранслятора) системи стільникового зв'язку IMT-2000 (UMTS) т.м. CEL-FI типу Smart Cellular Signal Booster.

НКРЗІ також внесла зміни до свого рішення від 12.01.2012 № 18, доповнивши його новим додатком 28 «Технічні засоби телекомунікацій для Radio Access Network (RAN) системи цифрового стільникового радіозв’язку IMT-2000 (UMTS)».