Підсумки засідання НКРЗІ від 03 квітня 2018 року

15 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів господарювання включено:

- шість операторів: підприємця Семеніва Ю. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Львівській області; підприємця Суіму М.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв’язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Дніпропетровській області; підприємця Кулікову А.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях; підприємця Кравця О.А. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Харків та Харківській області; підприємця Макарову Т.В. для надання послуг доступу до Інтернету у Рівненській області; Приватне підприємство «ГРАДІЕНТ ПЛЮС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Донецькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях;

- дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Раті А.Й. у Закарпатській області; підприємця Гавро А.В. у м. Чернівці; Чернівецькій області; підприємця Маляренка Г.Г. у Черкаській області; підприємця Устименка В.Г. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; ТОВ «КУЗЯ ІНТЕРНЕТ» у м. Київ; підприємців Чирка М.О. та Озарчук І.В. у м. Рівне, Рівненській області; підприємця Чернявського С.М. у м. Харків і Харківській області; підприємця Добровольського К.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області.

Крім того, сім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Комісія прийняла рішення щодо ліцензування у сфері телекомунікацій

Комісія продовжила за відповідними заявами ПАТ «Українська залізниця» строк дії чотирьох ліцензій:

 •  на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку - з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Донецьк та Донецької області з 17.07.2018 по 16.07.2023. Прийнято рішення видати копію цієї ліцензії для регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська Залізниця» на території м. Донецьк та Донецької області;
 • на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Луганськ та Луганської області з 17.07.2018 по 16.07.2023. Прийнято рішення видати копію цієї ліцензії для регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська Залізниця»  на території м. Луганськ та Луганської області;
 • на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Тернопільської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької областей з 24.07.2018 по 23.07.2023. Прийнято рішення видати копію цієї ліцензії для регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська Залізниця» на території Тернопільської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької областей;
 • на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Донецьк та Донецької області, м. Луганськ та Луганської області з 17.07.2018 по 16.07.2023. Прийнято рішення видати копію цієї ліцензії для регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Українська залізниця» на території м. Донецьк та Донецької області, м. Луганськ та Луганської області.

Крім того, Комісія продовжила ТОВ «АФІНА» строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Херсон та Херсонської області з 05.12.2018 по 04.12.2023.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

НКРЗІ прийняла рішення видати підприємцю Гарбару С.А. ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Хмельницькій області.

Комісія видала дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот:

- ТОВ «БЕРШНЕТ» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області;

- Приватному підприємству «Цифрові Комунікації» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Сумській та Житомирській областях.

Розглянувши лист ТОВ фірми «АСГАРД» та додану до нього копію документа, що підтверджує своєчасність звернення до НКРЗІ із заявою про продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, Комісія скасувала своє рішення від 20.02.2018 № 89 «Про відмову у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України № 7240, виданої ТОВ фірмі «АСГАРД».

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», скасовано пункт 1 рішення НКРЗІ від 13.02.2018 № 72 щодо видачі підприємцю Свідзінському Ю.Л. ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія відмовила ПрАТ «ДОРІС» у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Дніпропетровської області.

У зв’язку з раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, Комісія відмовила приватному підприємству «Цифрові Комунікації» у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517, щодо термінів подачі заяви, Комісія відмовила приватному підприємству «Фірма «ДАН» у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Рівненської області.

За заявою ліцензіата Комісія анулювала приватному підприємству «Нові інформаційні системи» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Закарпатської області.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом та звернення від 12.03.2018, Комісія перенесла приватному підприємству «Бейнлеумі Україна» терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу України без зміни терміну дії ліцензії.

184 нових типи РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 184 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

 • 21 тип до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);
 • 12 типів до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);
 • один тип до розділу 4 (радіообладнання систем рухомого транкінгового радіозв’язку);
 • п’ять типів до розділу 8 (радіообладнання систем цифрової безпроводової телефонії);
 • 11 типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);
 • один тип до розділу 12 (радіообладнання систем фіксованого супутникового радіозв’язку);
 • 10 типів до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);
 • три типи до розділу 20 (радіообладнання короткого радіусу дії систем ідентифікації і розпізнавання);
 • два типи до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);
 • 24 типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);
 • 15 типів до розділу 25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку);
 • 79 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

До Реєстру внесено зміни до інформації про 11 типів РЕЗ та ВП.

Розглянувши заяви ТОВ «Хуавей Україна», ПП «ОЦОП» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України, та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу Комісія визначила можливим застосування двох заявлених типів радіоелектронних засобів на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» скорочений номер 1640 для організації замовної служби «Ритуальна служба» для використання у мережі (рухомого) мобільного зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території м. Харків (замовник служби - комунальне підприємство «РИТУАЛ» Харківської міської ради).

Комісія переоформила шість дозволів, а саме:

-ПАТ «Укртелеком» через виникнення в оператора потреби у зміні нумерації при переході з аналогового фрагмента нумерації в цифровий - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 3300 номерів для переключення на номерний ресурс ємністю 3300 номерів у м. Краматорськ Донецької області; на території м. Донецьк та Донецької області; та дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів для переключення на номерний ресурс ємністю 2000 номерів у м. Жовті Води Дніпропетровської області; на території м. Дніпро та Дніпропетровської області;

- ТОВ «ЛІНКОМ-3000» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії - на використання національного ідентифікаційного коду 895 мережі призначення на території Дніпропетровської області, м. Дніпро, м. Київ та м. Севастополь;

- ТОВ «Мікроком» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії та через виникнення в оператора потреб у зміні призначення номерного ресурсу -  на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ; через продовження строку дії ліцензії - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Київ.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до частини другої статті 14 та статті 26 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою КМУ від 24.05.2017 № 355, НКРЗІ вирішила унести Зміни до Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, затвердженого рішенням НКРЗ України від 03.11. 2005 № 117, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12. 2005 за № 1574/11854 (у редакції рішення НКРЗ України від 10.11.2011 № 637). Це рішення в установленому законодавством порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловила позицію щодо доцільності прийняття проекту Закону України «Про валюту», реєстраційний номер 8152 від 19.03.2018.

Розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Комісія погодила його без зауважень.

Відповідно до частини другої статті 25 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та враховуючи рекомендації тимчасової експертної групи для надання консультацій щодо питань здійснення координації робіт з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону, утвореної рішенням НКРЗІ від 06.08.2016 № 423, Комісія погодила Перелік акредитованих в установленому порядку органів, уповноважених на проведення діяльності з підтвердження відповідності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, у яких шляхом наземного ефірного аналогового та/або цифрового мовлення поширюються програми держави-агресора та може здійснюватися тимчасове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України, в тому числі аналогове мовлення, на підставі дозволу, виданого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення», Комісія погодила його без зауважень.