Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


Підсумки засідання НКРЗІ від 12 вересня 2017 року

15 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: Приватне підприємство «МАГІСТРАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ» для надання послуг доступу до Інтернету у м. Вишгород Вишгородського району Київської області; ТОВ «ХОУМНЕТ ІТ» для  надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Первомайський та Первомайському районі Харківської області; підприємця Новікова Н.М. для надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ; підприємця Верхогляда С.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Пологівському районі Запорізької області; підприємця Галас О.Т. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у с.с. Великі Ком’яти, Велика Копаня, Мала Копаня, Онок, Широке Виноградівського району Закарпатської області; с. Рокосово Хустівського району Закарпатської області; підприємця Зейду В.Б. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Харківській області;

- дев’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємців Лавренчука В.В. та Фесюру Є.М. у м. Київ; підприємця Надточія А.В. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємця Головецьку І.І. та ТОВ «КОЛУМБУС.М» у м. Тернопіль; Приватне підприємство «Лобачівка Люкс» у Волинській області; ТОВ «Інтернік Телеком» у м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Жовті Води, м. Кам’янське, м. Верхівцеве та м. П’ятихатки Дніпропетровської області; підприємця Манзюка Д.Д. у Київській області; с.с. Сеньківка, Дударків, Мартусівка, Ревне, Рогозів, Мирне, Петрівське, Глибоке, Головурів, Вороньків, Старе, Любарці, Кучаків, Лебедин Бориспільського району Київської області, с.с. Гоголів, Плоске, Світильня Броварського району Київської області; смт Баришівка, с. Селичівка, с. Волошинівка Баришівського району Київської області; підприємця Іванюка Ю.М. у Луганській області.

Крім того, 33 суб’єкти господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

За відповідними заявами у зв’язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено 11 суб’єктів господарювання: підприємця Сорокіна С., підприємця Квашина О., підприємця Ковельського Р., підприємця Которажука В., ТОВ «Телекомунікаційна Компанія «Валор», ТОВ НВО «Интермет», ТОВ «Телерадіокомпанія «Крокус-1», ПАТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування»; підприємця Замотаєва А., підприємця Вовка Я. та державне підприємство Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій.

НКРЗІ видала ліцензії суб’єктам господарювання на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала ПАТ «Українська залізниця» дві ліцензії: на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Запоріжжя та Запорізької області та на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Дніпро та Дніпропетровської області.

Також Комісія переоформила дві ліцензії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення: на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного телемовлення та на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації мереж ефірного радіомовлення на території Одеської області у зв’язку з реорганізацією юридичної особи і видала копії цих ліцензій для Одеської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Цим ж рішенням Комісія продовжила строк дії двох ліцензії:

- Приватному акціонерному товариству «КДЗ»  -  на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Донецької області з 17.01.2018 по 16.01.2023;

- ТОВ «БАЙТ» -  на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території Львівської області з 23.12.2017 по 22.12.2022.

Крім того, Комісія визначила як недійсну ліцензію, видану ТОВ «Метроком» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Дніпропетровської області, оскільки при виникненні 19.05.2017 підстав для переоформлення ліцензії, протягом 30 робочих днів ліцензіатом не подано заяву для її переоформлення, в результаті чого, відповідно до частини восьмої статті 50 Закону України «Про телекомунікації», така не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Комісія видала підприємцю Псюку А.Й. ліцензію на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Івано-Франківській області.

Крім того, було переоформлено 15 ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «ЦЕНТРТЕЛЕКОМ» у зв’язку зі зміною найменування юридичної особи» - для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) терміном дії по 15.04.2020 у Черкаській області;

- за спільною заявою ТОВ «ММДС-Україна» та ТОВ «Кейбл ТВ-фінанси» у зв’язку із перерозподілом радіочастотного ресурсу відповідно до пункту 6 частини першої статті 34 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» - 14 ліцензій для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у всіх регіонах України та м. Київ.

Цим же рішенням за відповідними заявами продовжено термін дії п’яти  ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- Приватному підприємству «Радіонет» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 20.02.2018 по 19.02.2023 у Вінницькій області;

- ТОВ «Платинум Інтернет» -  на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 24.12.2017 по 23.12.2022 у м. Київ, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Миколаївській, Полтавській, Харківській, Херсонській, Донецькій, Кіровоградській, Запорізькій областях та АР Крим;

- ТОВ «ПОЛТАВАІНФОКОМ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів)  з 15.01.2018 по 14.01.2023 у Сумській області;

- ПрАТ «СІ–ЕС–ТІ ІНВЕСТ» - двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800: з 01.01.2018 по 31.12.2022 у Дніпропетровській області та з 31.12.2017 по 30.12.2022 у Харківській області.

У зв’язку із невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронним засобом (РЕЗ), що зазначений у частотному плані мережі РЕЗ, що заявляється, з іншими РЕЗ, приватному підприємству телерадіокомпанії «АРТІМАКС» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Миколаївської області.

Враховуючи раніше прийняте рішення щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється,  та оскарження ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, приватному підприємству «Цифрові Комунікації» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

Через невиконання ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимоги підпункту 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України), що встановлено висновком УДЦР та у зв’язку із порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов щодо термінів подачі заяви, ТОВ «Платинум Інтернет» відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території м. Київ, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Донецької та Запорізької областей.

25 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 25 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- чотири типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- один тип до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);

- два типи до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- один тип до розділу 24 (радіообладнання короткого радіусу дії з індукційним принципом роботи);

- 17 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни до інформації про 10 засобів.

Розглянувши заяви ТОВ «СЕТЕКО», ТОВ «МКТ-Комюнікейшн», ТОВ «Моторола Солюшинс Юкрейн», ТОВ «Центр технічної інформації» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП на території України та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування дев’яти типів РЕЗ на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду нормативно-правового акту

Враховуючи результати громадського обговорення, НКРЗІ схвалила проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку», узятого за основу рішенням НКРЗІ від 18.07.2017 № 378, та вирішила направити його на погодження до заінтересованих державних органів.