Підсумки засідання НКРЗІ від 5 вересня 2017 року

10 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- п’ять операторів: ТОВ «МЕЛЛОН ЮА» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у м. Київ; підприємця Коваля Н.І. для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Київській та Черкаській областях; Приватне підприємство «А1» для надання послуг доступу до Інтернету, технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж  у Вінницькій області; підприємця Бєланова С.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернету у Одеській області; ТОВ «ЗІТУР» для надання послуг доступу до Інтернету, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях;

- п’ять провайдерів для надання послуг доступу до Інтернету: підприємця Лисюка С.М. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області,  м. Українка та м. Бровари Київської області,  м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області, м. Алчевськ Луганської області; підприємця Орябінського М. О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та  смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське та с. Докучаєвське Харківської області; підприємця Ходацького В.М. у Одеській області; підприємця Шугайленка О.М. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області,  м. Українка та м. Бровари Київської області,  м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області; підприємця Чернова М.М. у м. Лисичанськ Луганської області.

Крім того, 14 суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

За відповідними заявами суб’єктів господарювання у зв‘язку з припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено  сім підприємців: Олексин О., Красія В., Бабулу Я., Овчаренка А., Ханіна О., Габурак В. та Слободяна Ю.

НКРЗІ видала ліцензії суб’єктам господарювання на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала дві ліцензії: одну - ТОВ «ТЕЛЕМЕРЕЖІ «ЮСАНА» на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Ромни Сумської області строком на 5 років та одну - Спеціалізованому комунальному підприємству «Київтелесервіс» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ строком на 5 років.

Також було переоформлено три ліцензії:

- ТОВ «АТЛАНТІС ТЕЛЕКОМ» у зв’язку із зміною місцезнаходження юридичної особи - на надання послуг фіксованого міжміського телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку та ліцензію на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі до 1 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Київ та Харківської області;

- підприємцю Сєрих О.П. у зв’язку із зміною місця проживання фізичної особи-підприємця –на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території  м. Житомир.

Цим ж рішенням ПрАТ «ДАТАГРУП» продовжено строк дії ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв’язку з ємністю мережі понад 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку на території м. Луцьк та Волинської області з 20.12.2017 по 19.12.2022.

НКРЗІ видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

Комісія видала ТОВ «А-НЕТ ІСП» ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Сумській області строком на 5 років.

Крім того, продовжено термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «КОМУНІКАЦІЇ ІТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 22.01.2018 по 21.01.2023 у Харківській області;

- ПрАТ «ФАРЛЕП - ІНВЕСТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 20.12.2017 по 19.12.2022 у Полтавській області.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ТОВ «МОБІТ» відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Вінницької області.

У зв’язку з порушенням заявником вимог частини першої статті 37 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пункту 3.9 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України щодо термінів подачі заяви, ТОВ «Кедр» відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії на користування РЧР України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Черкаської області.

За заявою ліцензіата приватній фірмі «Альпін Хелс К» анульовано ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Кіровоградської області.

92 нових типи РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 92 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- 23 типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- девять типів до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- один тип до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- два типи до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);

- 11 типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

 - два типи до розділу  25 (радіообладнання короткого радіусу дії систем контролю безпеки руху дорожнього транспорту і трафіку);

- 44 типи до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Крім того, до Реєстру РЕЗ та ВП внесено зміни у інформацію про 15 засобів.

Розглянувши заяви ТОВ «НВФ ЕЛЕТЕК ЛТД», ТОВ «ДЕПС СОЛЮШЕНЗ», ТОВ «ЦЕНТР ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ», ТОВ «ІНТЕРТЕЛЕКОМ», ТОВ «ТРАНСКОМ-РАДІО», ТОВ «ДОЛЯ І КО. ЛТД»  та ТОВ «Юнідата» щодо визначення можливості застосування конкретного типу РЕЗ або ВП та за результатами технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу РЕЗ, Комісія визначила можливим застосування восьми типів РЕЗ на території України.

Рішення НКРЗІ стосовно регулювання номерного ресурсу

Комісія виділила за заявою ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» скорочений номер 116111 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «лінія допомоги дітям» та скорочений номер 116123 для організації замовної послуги служби соціального спрямування «лінія психологічної допомоги» для використання у мережі рухомого (мобільного) зв’язку з ідентифікаційними кодами мережі рухомого (мобільного) зв’язку 50, 66, 95, 99 на території України (замовник послуги - Громадська організація «Ла Страда-Україна»).

Цим же рішенням переоформлено 14 дозволів:

- ТОВ «Телесистеми України» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії – шість дозволів: на використання номерного ресурсу ємністю 30000 номерів у м. Київ; на використання двох кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ; на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса; на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бровари та Броварському районі Київської області і  на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області;

- ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» у зв’язку із продовженням строку дії ліцензії – сім дозволів: на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Рені Одеської області; на використання номерного ресурсу на території Одеської області; на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів у Білгород-Дністровському районі Одеської області; на використання номерного ресурсу ємністю 10000 номерів у м. Одеса; на використання номерного ресурсу ємністю 40000 номерів у м. Одеса; на використання номерного ресурсу ємністю 15200 номерів у м. Одеса та на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Одеса;

- ПрАТ «КИЇВСТАР» через продовження терміну задіяння номерного ресурсу - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Макіївка Донецької області.

Через бездіяльність оператора щодо вирішення питань з будівництва власної мережі та її підключення до ТМЗК ТОВ «Телесистеми України» відмовлено у  переоформленні дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області та дозволу на використання номерного ресурсу ємністю 500 номерів у м. Бровари та Броварському районі Київської області. Відповідні дозволи скасовано.

Крім того, вилучено наступний номерний ресурс:

- у ТОВ «Телесистеми України» через визнання ліцензії недійсною та через незадіяння номерного ресурсу -  номерний ресурс ємністю 500 номерів у м. Бориспіль та Бориспільському районі Київської області; номерний ресурс ємністю 500 номерів у м.Бровари та Броварському районі Київської області; код міжнародний  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та код оператора 70 глобальної телекомунікаційної послуги 800;

- у ПАТ  «Українська залізниця» у зв’язку із анулюванням ліцензії - номерний ресурс ємністю 23700 номерів та 9 кодів кінцевих пунктів сигналізації у Дніпропетровській області, 6400 номерів та два коди кінцевих пунктів сигналізації у Запорізькій області, 4600 номерів у АР Крим. Це рішення підлягає виконанню одночасно із виконанням рішення НКРЗІ від 25.07.2017 № 396;

- у ТОВ «СВЯЗИСТ» у зв’язку із закінченням терміну дії ліцензії - номерний ресурс ємністю 400 номерів у м. Костянтинівка Донецької  області та  номерний ресурс ємністю 600 номерів у м. Костянтинівка та Костянтинівському районі Донецької області.

Відповідні дозволи скасовано.

Рішення НКРЗІ стосовно розгляду законопроекту

Розглянувши проект Закону України «Про колективні угоди та договори», що надійшов від  Міністерства соціальної політики України, НКРЗІ вирішила погодити його із зауваженнями.