DigitalUkraine: Цифрова стратегія розвитку

11 липня 2017 року у Києві відбувся Форум «DigitalUkraine: Цифрова стратегія розвитку», участь у якому узяв Голова НКРЗІ Олександр Животовський. Форум зібрав разом представників влади, бізнесу та експертного середовища, які формують реальні перетворення в державі для наближення її до цифрового світу. Цифрові технології - це нові можливості для суспільства в усіх сферах життєдіяльності: у навчанні, творчості, відпочинку, реалізації своїх талантів та навичок для забезпечення добробуту. Метою проведення заходу було визначення та обговорення конкретних ініціатив та шляхів реалізації цифрової трансформації України.

За останні кілька років в Україні відбулися значні зміни у напрямку розбудови цифрової економіки. Уведено електронний документообіг та електронне декларування, запроваджено надання електронних послуг державними інституціями, реалізовано запуск ID-паспортів, що надало можливість українським громадянам скористатися перевагами безвізового режиму із країнам Європейського Союзу. Триває оновлення законодавчої бази для розвитку нових електронних послуг та впровадження сучасних технологій. У 2015 році Україна нарешті отримала 3G-зв`язок. А вже сьогодні ми готуємося до запуску LTE-технології.

Олександр Животовський взяв участь у дискусійній панелі «Цифрові інфраструктури, подолання цифрової нерівності» та розповів про вирішення проблемних питань у розбудові 3G-мереж і реалізацію Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління. Так, на сьогоднішній день вже є затверджені Кабінетом Міністрів України зміни до нормативно-правових актів, що відкривають шлях до підготовки тендеру в діапазоні 2600 МГц. Крім того, НКРЗІ вже підготовлено та узгоджено з усіма залученими органами виконавчої влади та операторами ринку проекти документів по діапазону 1800 МГц. За словами О.Животовського, НКРЗІ має обґрунтовані сподівання, що за підтримки Уряду в Україні вже в цьому році буде проведено тендери на видачу 4G-ліцензій, а вже наступного року українські абоненти отримають реальну можливість скористатися перевагами LTE-технології.

Зараз Україна має реальні шанси на подолання цифрового розриву та отримання дивідендів у вигляді зростання економіки за рахунок впровадження новітніх технологій. І цей шанс має бути реалізований через синергію зусиль реформаторських сил в Уряді, Парламенті, бізнесі та суспільстві в цілому. Сьогодні вирішується питання майбутнього України, її здатності провести дієві трансформації для наближення до Європейських ринків та Європейської спільноти.