Підсумки засідання НКРЗІ від 04 липня 2017 року

14 суб’єктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: ТОВ «ЛИМАН-ТВ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Лиманському районі Одеської області; ТОВ  «НОРМА-К» для  технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Миколаїв; підприємець Шкаляр С.І. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у Харківській області; підприємець Сущук В.В. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у Рівненській області; ТОВ «ІНТТЕЛ ПЛЮС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Бахмут Донецької області та ТОВ «ІНТРАФІК ТЕЛЕКОМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Київ та Київській області;

- вісім провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємці Большаков Є.Г.  та Іщенко О.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області, ТОВ «ЗНЕТ» у м. Красилів Красилівського району Хмельницької області; ТОВ «ЛАЙКАМОБАЙЛ Україна» на всій території України; підприємець Буряк Д.В. у м. Славутич Київської області; підприємець Лісовий К.О. та ТОВ «ІНТРАФІК НЕТВОРКС» у м. Київ, підприємець Дмитрашко Є.В. у смт Глибока Чернівецької області.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв‘язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за заявами суб’єктів господарювання з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Казіміра Ю.В. 

Інформацію щодо одного суб’єкта господарювання внесено до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Положення про НКРЗІ та Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлення Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію стосовно ТОВ  «ЄВРОПОШТА» із наступним переліком послуг поштового зв’язку, що надаються: приймання поштових відправлень; обробка поштових відправлень; перевезення поштових відправлень; доставка (вручення) поштових відправлень на території України.

НКРЗІ видала ліцензію на здійснення видів діяльності у сфері телекомунікацій

Комісія видала ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж строком на 5 років ТОВ «ТЕНОР» на території м. Енергодар Запорізької області.

Цим же рішенням продовжено строк дії трьох ліцензій:

Державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» - на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Енергодар Запорізької області з 25.11.2017 по 24.11.2022;

- ТОВ «МЕГАЛАН ЗВ'ЯЗОК ХОЛДИНГ» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Запоріжжя, смт Балабине, с. Матвіївка Запорізької області з 23.10.2017 по 22.10.2022;

- ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу із застосуванням технології CDMA з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Одеської області з 31.12.2017 по 30.12.2022.

За заявою підприємця Лисякова І.І. анульовано ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Селидове Донецької області та ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Новогродівка Донецької області.

У зв’язку  із порушенням терміну подачі заяви, передбаченого  Ліцензійними умовами здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж,ТОВ «БІТЕК ТЕЛЕКОМ» відмовлено у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території  с. Мізікевича Овідіопольського району Одеської області. 

Комісія видала та переоформила ліцензій на користування РЧР України

На засіданні прийнято рішення видати дві ліцензії  на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації): підприємцю Хозінському В.А. у Хмельницькій області; ТОВ «РЕАЛЮА» у Одеській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії двох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

ПрАТ «ВФ УКРАЇНА» - для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) у Тернопільській, Луганській, Сумській, Одеській та Миколаївській областях з 25.10.2017 по 24.10.2032;

- ТОВ «АЛЬФА-НЕТ» -  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Дніпропетровській області з 14.11.2017 по 13.11.2022.

На підставі документально підтверджених обставин, що не дозволяють своєчасно розпочати користування радіочастотним ресурсом, та звернення ТОВ «ПРОСАТ» перенесено терміни початку користування та повного освоєння радіочастотного ресурсу без зміни терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

ПАТ «Укртелеком»  відмовлено у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей у зв’язку із раніше прийнятим рішенням щодо видачі ліцензії на смугу радіочастот, що заявляється, та оскарженням у судовому порядку ТОВ «СФЕРАМАКС» рішення НКРЗІ від 10.01.2017 № 10, чим призупинене його виконання до завершення судового розгляду. 

40 нових типів РЕЗ та ВП можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою інформування юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 40 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- чотири типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- два типи до розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);

- три типи до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- два типи до розділу 18 (радіообладнання систем телеметрії, телеуправління і передачі даних);

- два типи до розділу 21 (радіомікрофонне і допоміжне слухове радіообладнання);

- один тип до розділу 22 (радіообладнання систем медичного догляду і контролю);

- сім типів до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- 19 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

Також у Реєстр внесено зміни у інформацію про один тип РЕЗ.

Рішення Комісії щодо регулювання номерного ресурсу

На засіданні прийнято рішення виділити ТОВ «ЦЕНТР ГЛОБАЛЬНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ УКРАЇНА» номерний ресурс ємністю 300 номерів у м.Київ.

У зв’язку із продовженням строку дії відповідних ліцензій переоформлено сім дозволів:

- ТОВ «WORLD SERVICE» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 10000 номерів та дозвіл на використання коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ;

- ТОВ «Інтернаціональні телекомунікації»: дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 154000 номерів; дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 50000 номерів та три дозволи на використання кодів транзитних пункту сигналізації мережі СКС- 7 у м. Київ.

Інформація щодо розгляду проектів законів та нормативно-правових актів

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», реєстраційний номер 6565 від 08.06.2017, отриманий для розгляду від Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловила позицію щодо доцільності його прийняття із зауваженнями.

Розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» щодо забезпечення впровадження нових радіотехнологій», надісланий Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Комісія погодила його із зауваженням.

Розглянувши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Комісія погодила  його без зауважень.