Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації

офіційний веб-портал


НКРЗІ працює над зниженням тарифів на послуги міжнародного роумінгу для громадян України

За останнє десятиліття усвідомлення важливої ролі, яку відіграють послуги міжнародного роумінгу в полегшені економічної та соціальної взаємодії в таких сферах як торгівля і туризм, суттєво зросло. Як наслідок, впроваджуються ряд ініціатив та заходів, спрямованих на вирішення проблеми високих цін на послуги міжнародного роумінгу. Найбільш значні зміни відбуваються у рамках ЄС. Політика ЄС з питань роумінгу, яка провадиться протягом 2007-2017 років, призведе до повного скасування плати за послуги роумінгу після 15 червня 2017 року не тільки на території ЄС, але і країн, що входять до Європейської економічної зони.

У рамках практичної реалізації намірів України інтегруватися до Європейського суспільства та долучитися до Єдиного цифрового ринку, а також зважаючи на значу різницю у цінах, що сплачуються кінцевими користувачами за послуги міжнародного роумінгу в Україні та ЄС, у 2015 році Україна виступила з Ініціативою щодо створення "об’єднаного комерційного поля” послуг рухомого (мобільного) зв’язку у країнах Східного партнерства та країнах-членах ЄС (далі – Ініціатива).

Для реалізації Ініціативи за підтримки країн Східного партнерства та Європейської Комісії у 2016 році була створена міжнародна Експертна робоча група з питань роумінгу (REWG), очолювана НКРЗІ, а членами якої стали представники понад 11 країн.

Основними завданнями Групи визначено створення регуляторної платформи для обміну досвідом та найкращими практиками, взаємодія і співробітництво між членами з метою удосконалення національного законодавства країн Східного партнерства в контексті наближення національних ринків до міжнародних ринків послуг роумінгу, обговорення викликів у регуляторній сфері для ринків як країн Східного партнерства, так і країн-членів ЄС.

11-12 травня у м. Прага (Чеська Республіка) відбулося 2-ге засідання REWG, де стартувало проведення Дослідження щодо гармонізації встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства (далі – Дослідження).

Основна мета Дослідження – розробити рекомендації для узгодженого/гармонізованого підходу до встановлення цін на міжнародний роумінг та зниження тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства. Дослідження забезпечить надання комплексних рекомендацій стосовно впровадження гармонізованого підходу на національному рівні в країнах Східного партнерства, а також оцінки очікуваного впливу на ринок для кожної країни. Окрім зазначеного, Дослідження надасть оцінку доцільності і економічного впливу від укладання регіональної угоди з питань роумінгу серед країн Східного партнерства.

Очікуваними результатами Дослідження є надання вичерпної інформації стосовно існуючої політики у сфері регулювання роумінгу в країнах Східного партнерства та аналіз її відповідності/невідповідності регулюванню, що застосовується в ЄС, змін, що повинні бути внесені в національне законодавство, реалізацію конкретних заходів у сфері регулювання роумінгу та розробка проекту регіональної угоди з питань роумінгу серед країн Східного партнерства.

Спільно з регуляторними органами країн Східного партнерства Дослідження проводитиме сформована група міжнародних експертів, діяльність якої фінансується Європейською Комісією.

Дослідження триватиме протягом 5-ти місяців, а за його результатами буде представлений фінальний звіт з конкретними рекомендаціями, що мають бути опубліковані не пізніше Саміту Східного партнерства, що відбудеться восени цього року.

В рамках проведення Дослідження, НКРЗІ має намір найближчим часом звернутися до українських операторів телекомунікацій, що надають послуги міжнародного роумінгу, з запитом на надання інформації і даних, необхідних у рамках проведення Дослідження та підготовки рекомендацій.

НКРЗІ розраховує на підтримку, відкритість і плідну співпрацю з боку операторів мобільного зв’язку у рамках Дослідження та реалізації Ініціативи в цілому, які передусім спрямовані на покращення іміджу України та її інвестиційного клімату, розвитку і спрощення ведення бізнесу з іноземними партнерами та задоволення потреб українських громадян.

Проведення Дослідження – це перший етап реалізації Ініціативи, наступним кроком якої стане започаткування переговорного процесу стосовно зниження цін на послуги міжнародного роумінгу з ЄС.