Підсумки засідання НКРЗІ від 14 березня 2017 року

10 субєктів господарювання включено до Реєстру операторів та провайдерів

До Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку включено:

- шість операторів: ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА «ТЕЛНЕТ СЕРВІС» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м. Харків та м. Полтава; підприємець Котляров Я.Є. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у м. Слов'янськ та смт Мирне Донецької області; ТОВ «КМ Сузір'я» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у смт Єланець Єланецького району Миколаївської області; Приватне підприємство Телерадіостудія «Імпульс» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у Вінницькій області, м. Ямпіль та Ямпільському районі; підприємець Соломко О.Б. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, смт Іршанськ (Хорошевського району Житомирської області) та Хорошевському районі; підприємець Бугор О.П. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет з використанням РЧР та без використання РЧР у Одеській області;

- чотирьох провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємця Колесніка С.Ю. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Комсомольське Харківської області; підприємця Куракіна А.В. у смт Калинівка, с.с. Скибин, Рожівка, Пухівка, Рожни, Літки, Літочки Броварського району Київської області; підприємця Філоненко О. М. у Дніпропетровській області; підприємця Білінську О.Б. у м. Калуш та м. Долина Івано-Франківської області; Івано-Франківській та Львівській областях.

Крім того, вісім суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв‘язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Левко Р.В. та ТОВ «ПАУТІНА».

Інформацію щодо трьох суб’єктів господарювання внесено до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку     

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону України «Про поштовий зв'язок», Положення про НКРЗІ та Порядку ведення єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку, затвердженого рішенням НКРЗІ від 29.11.2016 № 623 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2016 за № 1679/29809, на підставі повідомлень Комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв'язку інформацію стосовно трьох суб’єктів господарювання:

- ПАТ «УКРПОШТА»: для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, виконання доручень користувачів щодо банківських операцій на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України;

- Державне підприємство по розповсюдженню періодичних видань «ПРЕСА»: для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень на території України та за її межами;

- ТОВ «ГЛОБЕКС ПОСТ»: для приймання поштових відправлень, обробки поштових відправлень, перевезення поштових відправлень, доставки (вручення) поштових відправлень на території України (Австралія, Німеччина, Польща, Угорщина, США, Канада – в режимі імпорту (отримання відправлень).

НКРЗІ продовжила строк дії ліцензій на здійснення видів діяльності у сфері телекомунікацій

На засіданні прийнято рішення продовжити строк дії трьох наступних ліцензій:

- підприємцю Шаронову О. Ю. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Савинці Балаклійського району Харківської області з 07.08.2017 по 06.08.2022;

- ТОВ «Кедр» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Золотоноша Черкаської області з 02.07.2017 по 01.07.2022;

- Телекомпанії «ЧОРНЕ МОРЕ» у вигляді ТОВ - на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Одеса з 11.07.2017 по 10.07.2022.

За заявою ТОВ «КИЇВСЬКІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ» видано копію ліцензії на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території Львівської області для провайдера телекомунікацій ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ»  на території Львівської області.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону та пункту 1.22 (порушення терміну подачі заяви) Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- та радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж приватному підприємству «ТБ-КОМ» відмовлено у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Сміла Черкаської області.

У зв’язку з порушенням вимог частини першої статті 49 Закону та пункту 1.20 Ліцензійних умов (порушення терміну подачі заяви; заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень) Державному підприємству «Завод імені В.О. Малишева» відмовлено у продовженні строку дії ліцензії на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) у мережах подвійного призначення з правом створення власної мережі ємністю понад 1000 абонентських номерів на території м. Харків.

Комісія видала та продовжила термін дії ліцензій на користування РЧР України

На засіданні прийнято рішення видати суб’єктам господарювання п’ять ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України строком на 5 років:

- підприємцю Татояну В.В. - ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Запорізькій області;

- ТОВ «ОПТІКНЕТ-НС» - ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) та  ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Полтавській області;

- Приватному підприємству «Центр Віртуальної Реальності» - ліцензію на користування РЧР для  широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Дніпропетровській області;

- ТОВ «ВЕСТ НЕТВОРК» - ліцензію на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Житомирській області.

Також було видано дві ліцензії на додаткову смугу радіочастот: підприємцю Кленчищеву С.Б. - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Вінницькій області та ТОВ «АргоКом» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Тернопільській області.

Цим же рішенням продовжено термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- підприємцю Рибію В.В. - на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) з 09.07.2017 по 08.07.2022 та ліцензії на користування РЧР для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 09.07.2017 по 08.07.2022 у Запорізькій області;

- ТОВ «НОРМАТЕК, ІНК.» - на користування РЧР для мультисервісного радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) з 03.09.2017 по 02.09.2022 у м. Київ;

- ПАТ «Укртелеком» - на користування РЧР для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби) з 16.07.2017 по 15.07.2022 у Дніпропетровській, Полтавській, Миколаївській, Хмельницькій та Закарпатській областях.

У зв’язку з ненаданням документів, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії на додаткову смугу радіочастот, та відповідно до частини третьої статті 33 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» скасовано пункт 2.1 рішення НКРЗІ від 24.01.2017 № 36 щодо видачі ТОВ «ГЛОДОС» ліцензії на додаткову смугу радіочастот.

У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, ТОВ «Лангейт» відмовлено  у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв'язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Чернівецької області.

25 нових типів РЕЗ та ВП будуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування

З метою забезпечення доступу юридичних і фізичних осіб, у тому числі користувачів радіочастотного ресурсу України, до інформації стосовно конкретних типів РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) з визначенням для них умов застосування (експлуатації) у заявлених виробниками (постачальниками) радіотехнологіях, до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, внесено інформацію щодо 25 нових типів радіоелектронних засобів, а саме:

- три типи до розділу 1 (радіообладнання систем стільникового рухомого радіозв’язку);

- один тип розділу 3 (радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку);

- один тип до розділу 9 (радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу);

- один тип до розділу 23 (радіообладнання безпроводових персональних звукових систем);

- один тип до розділу 24 (радіообладнання короткого радіусу дії з індукційним принципом роботи);

- 18 типів до розділу 27 (радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб).

За інформацією виробників (постачальників) у Реєстр внесено зміни у документи про підтвердження відповідності стосовно трьох  типів РЕЗ (ВП).

Комісія ухвалила рішення щодо регулювання номерного ресурсу

На засіданні було вирішено виділити ТОВ «БІНОТЕЛ» код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ та код оператора 33 глобальної телекомунікаційної послуги 800 «Виклик за рахунок абонента, якого викликають» на території України.

Цим же рішенням переоформлено п’ять дозволів:

- ПАТ «Укртелеком» - на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Сорокине Луганської області у зв’язку із переоформленням дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами;

- ТОВ «КИЇВСЬКІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ» - на використання номерного ресурсу ємністю 700 номерів і коду кінцевого  пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Львів; на використання номерного ресурсу ємністю 2400 номерів і коду кінцевого пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Трускавець Львівської області через продовження строку дії ліцензії.

Іншим рішенням Комісія, відповідно до пункту 5 статті 18 Закону України «Про телекомунікації»,  Національного плану нумерації України, Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, та з метою вирішення питання організації доступу абонентів телекомунікаційних мереж загального користування України до послуг, що мають соціальне значене, за скороченими номерами формату 116ХХХ з використанням можливостей операторів мобільного зв’язку,  вирішила рекомендувати операторам телекомунікацій, які надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку на території України, звернутись до НКРЗІ в порядку, передбаченому главою 5 Положення, з метою отримання номерного ресурсу (скороченого номера 116111 «лінія допомоги дітям», скороченого номера 116123 «лінія психологічної допомоги») та відповідних дозволів на використання номерного ресурсу для організації Громадською організацією «Ла Страда-Україна» замовних послуг служб соціального спрямування.

Інформація щодо розгляду проектів нормативно-правових актів

Відповідно до статей 10 та 22 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, в рамках реалізації Указу Президента України від 21.07.2015 № 445 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» та з метою виконання Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління, а також враховуючи результати науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України і розроблення пропозицій щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (LTE) у відповідних частотних діапазонах, що виконані  іноземним консультантом Analysys Мason Limited, Комісія вирішила схвалити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України  від 22 лютого 2006 р. № 200 і від 1 серпня 2007 р.№ 993». Прийняття цього акта створить умови для проведення тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління. Документи з цього питання будуть подані на розгляд Кабінету Міністрів України для включення до розділу «акти законодавства» порядку денного.

Також на засіданні Комісія розглянула проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Дорожньої карти наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері телекомунікацій (електронних комунікацій)», надісланий листом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, і не погодила його, надавши свої зауваження стосовно доопрацювання у визначенні заходів щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС у цій сфері та щодо конкретних індикаторів, необхідних для забезпечення  впровадження заходів з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.