Підсумки засідання НКРЗІ від 10 січня 2017 року

Щодо внесення суб’єктів господарювання до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій

Згідно з рішенням Комісії до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на підставі заяв суб’єктів ринку внесені:

- шість операторів: підприємець Хильчук О.М. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у Рівненській області; ТОВ «ДІМІНТЕРНЕТ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації у Львівській області; ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА КОМПАНІЯ «СКАЙСТАР» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет, надання в користування каналів електрозв'язку з правом здійснення їх технічного обслуговування та експлуатації на території України; підприємець Сіряк А.О. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет у м.м. Миргород та Пирятин Полтавської області; ТОВ «ПРОСТО ТЕЛЕКОМ» для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж, надання послуг доступу до Інтернет на території України; підприємець Крупський В.Л. для технічного обслуговування та експлуатації власних телекомунікаційних мереж у м. Одеса;

- 11 провайдерів для надання послуг доступу до Інтернет: підприємці Назаренко І.С., Постольний О.С., Варченко Д.Л., Уланов Д.Д., Зайцев С.В., Григор'єв А.Є., Лактіонов Д.В., Черепов В.М., Каменков І.О. у м.м. Київ, Харків, Рівне, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Суми, Чугуїв та смт Пісочин Харківської області, м. Українка та м. Бровари Київської області, м. Дергачі, с. Гракове, с. Циркуни, смт Малинівка, смт Слобожанське Харківської області, с. Докучаєвське Харківської області; ТОВ «ІТ СЕРВІС ЦЕНТР» на території України та підприємець Бруженяк С.О. у м. Ужгород та Ужгородському районі.

Крім того, дев’ять суб’єктів господарювання повідомили Комісію про зміну контактних даних, місцезнаходження (місця проживання), виду діяльності чи території здійснення діяльності для внесення відповідної інформації до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

У зв‘язку із припиненням діяльності у сфері телекомунікацій за відповідними заявами  з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій виключено підприємця Бурлаку О. В. та підприємця Постоленко І.В.

Про ліцензування у сфері телекомунікацій

За відповідними заявами Комісія прийняла рішення видати три  ліцензії суб’єктам господарювання на здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій:

- ТОВ «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ – ШОСТКА» на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Шостка Сумської області, строком на 5 років;

- ТОВ «СУПЕР ТЕЛЕКОМ» на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 10 000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку на території м. Київ та на надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку з ємністю мережі до 1000 номерів з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів на території Харківської та Дніпропетровської областей, строком на 5 років.

У зв’язку із зміною місцезнаходження юридичної особи прийнято рішення переоформити дві ліцензії: ТОВ «ТЕЛЗА» на надання послуг місцевого телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) з правом створення власної мережі ємністю до 1000 абонентських номерів на території м. Запоріжжя та  Приватному підприємству «ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ «ГРАДО» - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території смт Градизьк Глобинського району Полтавської області.

За заявою ТОВ «СВІТ ОНЛАЙН» продовжено строк дії ліцензії на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж на території м. Бровари Київської області з 18.05.2017 по 17.05.2022.

Щодо ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Комісія видала ТОВ «ТРК ЕФІР» одну ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у Донецькій області, а також дві ліцензії суб’єкам господарювання на додаткову смугу радіочастот:

- ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр - СТБ» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для супутникового радіозв’язку (радіозв’язку супутникової рухомої та фіксованої радіослужб) у м. Київ;

- ТОВ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ» - ліцензію на користування радіочастотним ресурсом для цифрового стільникового радіозв’язку CDMA – 800 у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській  та Чернівецькій областях.

У зв’язку зі зменшенням смуги радіочастот Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення переоформлено ліцензію для радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби у Житомирській області.

Продовжено термін дії чотирьох ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України:

- ТОВ «РАДІО - ЛІНК» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Харківській області з 24.04.2017 по 23.04.2022;

- ТОВ «ЛЬВІВТЕХНОІНВЕСТ» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Львівській та Закарпатській областях з 27.04.2017 по 26.04.2022;

- Державному підприємству «Науково - телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» Інституту фізики конденсованих систем НАН України» - на користування радіочастотним ресурсом для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) у Волинській та Івано-Франківській областях з 27.04.2017 по 26.04.2022;

- ПрАТ «Київстар» на користування радіочастотним ресурсом для радіорелейного зв’язку (радіорелейного зв’язку фіксованої радіослужби), у Львівській, Донецькій та Миколаївській областях з 23.04.2017 по 22.04.2032.

У зв’язку з невиконанням умов електромагнітної сумісності між радіоелектронними засобами (РЕЗ), що зазначені у Плані освоєння радіочастотного ресурсу України, з іншими РЕЗ, ТОВ «БІ ПРОФІТ» відмовлено у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації), на території Харківської області.

У зв’язку з невиконанням ліцензіатом з власної вини умов, зазначених у ліцензії (порушенням вимог підпунктів 4.1.8, 4.1.12 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517), ТОВ «СФЕРАМАКС» відмовлено у продовженні терміну дії ліцензії  для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації) на території Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської областей та м. Севастополь.

У зв’язку з анулюванням ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України анульовано: ТОВ «АЙ ТІ ІНТЕГРАТОР» - 94 дозволи на експлуатацію РЕЗ, ТОВ «КомЛайн» - 642 дозволи на експлуатацію РЕЗ.                                          

Щодо внесення радіообладнання до Реєстру РЕЗ та ВП

НКРЗІ прийняла рішення внести до Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про 21 новий тип радіообладнання, а саме: два типи радіообладнання систем ультракороткохвильового рухомого радіозв’язку; чотири типи радіообладнання систем широкосмугового радіодоступу  та 15 типів  радіообладнання у складі комбінованої продукції для особистих, родинних, побутових і технологічних потреб.

У Реєстр РЕЗ та ВП внесено зміни про інформацію щодо 12 вже існуючих типів радіообладнання.

Щодо регулювання номерного ресурсу

На засіданні Комісія вирішила виділити за заявами ТОВ «Українські новітні телекомунікації» код кінцевий пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ, а ТОВ «Євротранстелеком» - код транзитний пункту сигналізації мережі СКС-7 у м. Харків та встановила строк задіяння зазначеного ресурсу 6 місяців.

Цим же рішенням у ТОВ «Трейдом» вилучено номерний ресурс ємністю 2000 номерів у м.Київ, а також переоформлено 12 наступних дозволів:

- ТОВ «Київщина-Телеком» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів у м. Київ через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами;

- ТОВ «АСТРАТЕЛКОМ» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м.Чорноморськ Одеської області та ще два дозволи на використання номерного ресурсу ємністю 2000 номерів у м. Одеса через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами;

- ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 1000 номерів у м. Запоріжжя на підставі отримання нової ліцензії;

- ТОВ «Українські новітні телекомунікації» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 10000 номерів у м. Київ через переоформлення дозволу на вилучений за рішенням НКРЗІ номерний ресурс, що використовується споживачами;

- ПрАТ «ДАТАГРУП» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 3000 номерів та дозвіл на використання коду транзитного пункту сигналізації мережі СКС-7у м. Рівне через продовження строку дії ліцензії;

- ТОВ «ЦЕНТР ГЛОБАЛЬНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ УКРАЇНА» - дозвіл на використання номерного ресурсу ємністю 100 номерів, дозвіл на використання двох кодів кінцевих пунктів сигналізації мережі СКС-7 та двох дозволів на використання кодів транзитних пунктів сигналізації мережі СКС-7 у м. Київ через продовження строку дії ліцензії.

Щодо розгляду проектів нормативно-правових актів

На засіданні Комісія схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Порядку взаємодії  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, з Національною поліцією України» та вирішила подати цей проект на погодження до Міністерства внутрішніх справ України та до Державної регуляторної служби України. Документ став результатом співпраці учасників робочої групи, з урахуванням зауважень та пропозицій у рамках громадського обговорення проблем на ринку послуг широкосмугового доступу, яке відбулося на етапі підготовки цього проекту з метою удосконалення галузевої нормативно-правової бази, її приведення до норм і стандартів країн Європейського Союзу.