Економічний аналіз

Відповідно до пункту 101 статті 18 Закону України «Про телекомунікації», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ) має повноваження щодо здійснення в установленому нею порядку визначення ринків певних телекомунікаційних послуг, проведення їх аналізу та визначення операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою (далі - ІРП) на ринках таких послуг.

Рішенням Комісії від 25.08.2011 № 444 затверджено «Порядок аналізу ринків послуг пропуску трафіка та визначення операторів з істотною ринковою перевагою» (далі - Порядок), який зареєстровано Мін'юстом України 13.09.2011  за № 1078/19816. Цей Порядок встановлює організаційні засади та механізм визначення переліку ринків послуг пропуску трафіка, проведення їх аналізу та визначення операторів телекомунікацій з ІРП на цих ринках.

У жовтні 2015 року НКРЗІ відповідно до рішення НКРЗІ від 22.09.2015 № 498 було проведено черговий аналіз ринків послуг пропуску трафіка.

За результатами аналізу прийнято рішення НКРЗІ від 27.10.2015 № 561 «Про деякі питання аналізу ринків послуг пропуску трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) телефонного зв’язку і накладення на операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою регуляторних зобов’язань», згідно з яким визначено 276 операторів телекомунікацій з ІРП на ринках послуг термінації трафіка на мережах фіксованого та  6 операторів з ІРП на мережах рухомого (мобільного) телефонного зв’язку.

На вищезазначених операторів з ІРП  з 27 жовтня 2015 року  було накладено регуляторні зобов’язання відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та пункту 8.2 Порядку.

З метою виконання пункту 2 рішення НКРЗІ від 22.09.2015 № 498 «Про аналіз ринків послуг пропуску трафіка» (зі змінами), враховуючи результати проведеного аналізу ринку послуг транзиту трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) телефонного зв’язку, НКРЗІ визначено операторів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринку послуг транзиту трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) телефонного зв’язку та накладено на них з 01.03.2016 регуляторні зобов’язання відповідно до Закону України «Про телекомунікації» та пункту 8.2 Порядку. Звіт за результатами аналізу ринку послуг транзиту трафіка на мережах фіксованого та рухомого (мобільного) телефонного зв’язку затверджено рішенням НКРЗІ від 01.03.2016 № 111.

Форми для заповнення операторами телекомунікацій, що надають послуги міжнародного телефонного зв’язку:
•  Форма 1
•  Форма 2
•  Форма 3
•  Форма 4  
Заповнені форми надсилати на поштову скриньку zvit@nkrzi.gov.ua

 

 


Взаєморозрахунки між операторами телекомунікацій

Тарифне регулювання